Civaoğlu’ndan yanlış anlaşılma açıklaması

Güneri Civaoğlu, Şeyh Sait isyanından bahsederken Said Nursi'nin fotoğrafını kullandı. Nurcular, Civaoğlu'nu tepki bombardımanına tuttu. Civaoğlu bugün özür diledi...

Güneri Civaoğlu, Şeyh Sait isyanından bahsederken Said Nursi’nin fotoğrafını kullandı. Nurcular, Civaoğlu’nu tepki bombardımanına tuttu. Civaoğlu bugün özür diledi…

Güneri Civaoğlu, Milliyet Gazetesi’nde bugünkü köşe yazısının altına düştüğü notta, şunları söyledi:

Bir “yanlış anlaşılma açıklaması” da bizden…
Geçen pazar Kanal D’de yayımlanan Şeffaf Oda’da CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Şeyh Said’den bahsederken Said Nursi’nin görüntüsü kısa bir süre -yanlışlıkla- ekrana geldi.Yayın bandını, programın çekiminden sonra çıktığım yurtdışı gezi dönüşünde izleyebildim. Yanlışlığı fark ettim. Üzüldüm.
Ama artık yapacak bir şey yoktu.
Açıklamakta fayda görüyorum ki, genç ve iyi niyetli ekibin sabaha kadar süren montaj çalışmaları sırasında hiç istenmeden böylesine duyarlı konuda birkaç saniyelik görüntü hatası oluşmuş.
Oysa… Said Nursi’nin görüşlerini paylaşmasam da, onun, bu isyanın değil arkasında olmak, tam tersine “dahile kılıç çekilmez, harice kılıç çekilir” söyleminin sahibi olarak, bu ve benzeri söylemlerle isyanı önlemeye çalıştığını belirtmek isterim.İstenmeyen bir iş kazası işte…Sonuçta… Programın altında imzası olan ben sorumluyum… Düzeltiyor ve Şeffaf Oda adına özür diliyorum.