Clinton ve Edwards fısıldaşırken mikrofonlara yakalandılar

Hillary Clinton ve John Edwards fısıldaşırken açık mikrofonlara yakalandılar.

İki politikacının, bu fısıldaşmayla bundan sonraki açık oturumlara daha az adayla katılmayı konuştuklarının anlaşılması, diğer Demokrat adayların sert tepkisine neden oldu.

NAACP forumu sona erdikten sonra Hillary Clinton’ın yanına yaklaşan North Carolina eski Senatörü John Edwards, Clintonla fısıldaşarak konuşmaya başladı. Ancak henüz kapanmamış olan kamera ve mikrofonlar bu konuşmayı kaydetti.

Edwards, Clinton’a, “Bundan sonra daha az sayıda ve ciddi bir grupla açık oturum yapmalıyız” dedi. Clinton da, “Evet, sayıyı düşürmeliyiz. Adaylardan bazısı ciddi değil” diye cevap verdi.

O sırada yanından geçen Barack Obama ve Dennis Kucinich ile tokalaşan Clinton yeniden Edwards’a dönerek, kampanya sorumlularının buluşarak, açık oturum ve katılımcıların sayısını sınırlandırmayı konuşması gerektiğini belirtti.

Her iki politikacının bu konuşması Demokrat Partili diğer başkan adaylarının sert tepkisine neden oldu. Ohio’lu Temsilciler Meclisi üyesi Dennis Kucinich, “İmparator adaylar da en az imparator başkan kadar Amerikan halkına ve demokrasimize iğrenç gelir” diye konuştu. Connecticut Senatörü Chris Dodd ise, “Para ve şöhret bu yarışın sonucunu belirlemeyecek” açıklamasını yaptı.