Çocuğa cinsel istismara 15 yıl hapis

Kartal'da 8 yaşındaki bir erkek çocuğuna ''cinsel istismar''da bulunduğu iddiasıyla yargılanan sanığa, 15 yıl hapis cezası verildi

Kartal 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, tutuklu sanık K.Y. (42) hazır bulunduruldu. Duruşmaya, mağdur çocuk G.A’nın annesi S.A. ve taraf avukatları da katıldı. Duruşmada dinlenen K.Y, suçlamaları kabul etmeyerek, ”Torun sahibiyim. Çok mağdur olacağım. Beraatımı istiyorum” dedi.

Daha sonra kararı açıklayan Mahkeme Heyeti Başkanı Nevzat Aygün, Maltepe’de geçen yıl meydana gelen olayda, sanık K.Y’nin, oğlu G.A. ile yaşayan ve maddi sıkıntı içinde olan komşusu S.A’ya yardımcı olma sözü verdiğini belirtti.

Bunun üzerine gündelik işlere giden anne S.A’nın, okul çıkışı oğlu G.A’nın kendisi eve gelene kadar K.Y’nın evinde kalmasına izin verdiğini anlatan Başkan Aygün, anne S.A’nın bir gün iş dönüşü oğlunu K.Y’nin evinden aldığında G.A’da bir tedirginlik hissettiğini ve bunun nedenini oğluna sorduğunda da olayın ortaya çıktığını bildirdi.

Sanık K.Y’nin anne S.A’nın Cumhuriyet Savcılığı’na şikayeti üzerine tutuklandığını hatırlatan Aygün, kararda olayı şöyle anlattı: ”K.Y, ‘körebe oynayalım’ diyerek G.A’nın gözünü bağlamış, oyunda çeşitli yiyecekleri tattırarak tanımasını istemiş, oyun sırasında çocuğa cinsel organıyla istismar uygulamış, çocuk bunu tepkiyle karşılayıp, gözündeki bağı çözerek karşı çıkmıştır. Sanık tepki üzerine çocuğa ‘oyun içinde böyle şeyler olur’ diyerek cinsel istismarını sürdürmüştür. G.A’nın itiraz etmesi üzerine de bu kez çocuğu evden kovmuş, ancak yalnız eve gitmeye korkması nedeniyle G.A. sanığın baskısına boyun eğmek zorunda kalmıştır.”

Başkan Aygün, bu nedenle sanığa, ”çocukların cinsel istismarı” suçunu düzenleyen TCK’nın 103/2’nci maddesini, ”suçu nüfuzunu kullanarak işlediği” gerekçesiyle üst sınırdan uygulayarak 15 yıl hapis cezası verildiğini bildirdi. Aygün, sanığın cezasında indirim uygulanmadığını kaydetti.