Çocuğunu bahane etti çaldı

Bursa'da, "Çocuğum hastalanmış, onu hastaneye götüreceğiz arabanla yardımcı olur musun?" dediği vatandaşın arabasını çalan şahıs, kaza yapınca yakalandı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, olay, merkeze bağlı Nilüfer ilçesi Gümüştepe Mahallesi’nde meydana geldi. D.Ö. isimli şahıs, cezaevinden tanıdığı İ.T. isimli vatandaşı cep telefonuyla arayarak, Keles ilçesinde hasta olan çocuğuna bakmak için araba lazım olduğunu söyledi. Keles ilçesine gitmek için belirtilen adrese geldiklerini kaydeden İ.T., ruhsatı kendi üzerine olan otomobilini lokanta önüne park ederek yemek için içeriye girdiklerini kaydetti. Siparişleri verdikten sonra, şüpheli D.Ö., ‘cep telefonum vites kutusu yanında kaldı, kontak anahtarını ver de gidip alayım’ diyerek aracın kontak anahtarlarını alıp dışarı çıktı.

Aradan geçen süreye rağmen D.Ö. gelmeyince lokantanın önüne çıkıp bakan İ.T. otomobilinin olmadığını görünce durumu polise bildirdi. Güvenlik güçleri tarafından İ.T.’ye ait otomobil Keles ilçesine bağlı bir köyde kaza yapmış vaziyette terk edilmiş olarak bulundu.

Şüpheli D.Ö. de Keles İlçe Emniyet Amirliği görevlilerince yakalanarak gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.