Çocuğunu sokakta çalıştıran ailelere ceza

Mersin'de sokakta çalışan çocukların sayısı azaltmak için yapılan çalışmalarda çocuğunu sokakta çalıştıran ve bunu alışkanlık haline getiren 3 aileye 375 YTL ceza verildi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’nün ocak ayı faaliyet raporundan alınan bilgiye göre, başka illerden kaçarak Mersin’de bulunan 9, başka illerdeki yurttan kaçıp Mersin’de bulunan 2, ailesi tarafından terk edilen 1, sokakta çalışan ve çalıştırılan 18 ve buluntu 3 çocuk olmak üzere toplam 33 çocuğun Çocuk Şube Müdürlüğü’ne getirildiği bu çocukların 6’sının Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne, 27’sinin ise ailesine teslim edildiği belirtildi.

Sokaklarda çalışmayı alışkanlık haline getiren 3 çocuğun ailesine 375 YTL para cezasının verildiği belirtilen raporda çeşitli suçlardan Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilen 141 çocuktan 27’sinin tutuklandığı 114’ünün ise serbest kalarak ailelerine teslim edildiği kaydedildi.

TERÖR YANLISI 8 KİŞİ TUTUKLANDI

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün faaliyet raporunda yer alan bilgilere göre ise yasadışı örgütlere yönelik yürütülen çalışma ve operasyonlarda 8 olayın meydana geldiği ve 8 operasyon düzenlendiği belirtildi.

Operasyonlarda yakalanan 14 şüphelinin 8’inin tutuklandığı ifade edilen raporda 5 şüphelinin adli makamlarca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı 1 şüphelinin ise adli makamların talimatı gereği serbest bırakıldığı açıklandı.