Çocuk yaştaki kızları taciz eden şahıs yakalandı

Bursa'da, son 6 ayda 4'ü ilköğretim öğrencisi 6 kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen zanlı, bir çocuğu inşaata götürürken polis tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Bursa’da 2005 yılının ağustos ayından bu yana Yıldırım İlçesi’nde yaşları 5 ile 9 arasında değişen kız çocuklarına cinsel tacizde bulunduğu öne sürülen kişi, Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Bürosu ekiplerince takibe alındı. Son olarak bir kız çocuğunun esrarengiz bir şekilde kaybolması ve annesinin çığlık atarak yardım istemesi üzerine Yıldırım İlçesi’ndeki soruşturmayı derinleştiren polis, aynı ilçedeki bir park civarında küçük bir kız çocuğunu götürmek isteyen fırın ve inşaat işçisi H.A.’yı gözaltına aldı.

Yapılan sorgulamasında suçunu itiraf ettiği belirtilen sabıkalı H.A.’nın ırza geçme suçundan 3 buçuk yıl cezaevinde kaldığını belirlendi. Cezaevinden çıktıktan sonra kötü alışkanlığının devam ettiğini belirten H.A, polislere pişman olduğunu söyledi. Polisin, uzun süredir takibinde olduğu ve robot resmi de çizilen H.A.’nın yapılan tahkikat evrakının ardından 6 ayrı suçtan adliyeye sevkedileceği öğrenildi.