Çocuklar için can feda!

Eyüp'te freni boşalan ve yokuş aşağı kaldırımda oynayan çocukların üzerine doğru ilerleyen kamyonet, şoförün direksiyonu kırması sonucu bir apartmana çarparak durabildi.

Edinilen bilgilere göre Eyüp Düğmeciler Mahallesi Akasya Sokak’ta Ahmet Yıllı isimli vatandaş, 34 GOL 56 plakalı kamyonetini park etmeye çalıştığı sırada birden aracın freni boşaldı. Yokuş aşağı doğru hızlanan kamyonetin çocukların üzerine doğru gittiğini gören Yıllı, duramayacağını anlayınca kamyonetin direksiyonunu kırarak aracından dışarı atladı. Kamyonet, şoförün hamlesiyle çocuklara çarpmazken yol kenarındaki bir apartmana çarparak durabildi. Çarpmanın etkisiyle apartman duvarında büyük hasar meydana gelirken, kamyonet bahçe duvarıyla apartman arasındaki boşlukta asılı kaldı.

Apartman sakinleri kazanın şaşkınlığını yaşarken, büyük bir gürültüyle irkildiklerini ve deprem olduğunu zannettiklerini söyledi. Vatandaşlar, binaya daha öncede bir otomobilin çarptığını belirtirken, apartman kapısına asılan bir nazarlık dikkat çekti. Kazayı yara almadan atlatan kamyonet şoförü Ahmet Yıllı polise bilgi verirken, kamyonet bir vinç yardımıyla düştüğü yerden çıkartıldı.