Çocuklar kokpit ve kabin ekibine eşlik etti

İstanbullu öğrenciler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türk Hava Yolları'nın (THY) Atatürk Havalimanı iç hat uçuşlarında kokpit ve kabin ekibine eşlik etti.

İstanbullu öğrenciler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türk Hava Yolları’nın (THY) Atatürk Havalimanı iç hat uçuşlarında kokpit ve kabin ekibine eşlik etti. Kaptan ve hostes kıyafetleri giyen minikler, yolculara çikolata ikram etti.
THY ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle “Gülümseyen Gökyüzü” temalı etkinlik kapsamında 30 ilköğretim okulu öğrencisi kaptan ve hostes kıyafetleriyle havada yolculuk yaptı. Öğrenciler, THY”nin İzmir, Adana, Antalya, Ankara ve Bodrum uçuşlarında misafir edildi. Emre Özcan isimli ilköğretim öğrencisi, kabin ekibiyle beraber Antalya’ya yolculuk yapacaklarını söyledi. Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Özcan, “Pilot olmak benim ilgimi çekti ama avukat olmayı da istiyorum.” dedi.
Hostes kıyafetleriyle yolculara çikolata ikram eden Aleyna Aydın isimli ilköğretim öğrencisi de heyecanını gizleyemedi. Aydın, “İlk defa uçacağım bu yüzden heyecanlıyım, uçak içinde ne yapmamız gerektiği bize anlatılmıştı.” şeklinde konuştu.
Uçak kalkmadan önce kokpitte pilota eşlik eden Doğukan Çanakçı isimli öğrenci de ilk kez uçağa bindiğini ve çok heyecanlı olduğun dile getirdi. Yolcuları güler yüzlü karşıladıklarını söyleyen Çanakçı, daha sonra uçuş planını inceledi.
Düzenlenen program kapsamında iç hatlarda uçan 30 öğrenci havacılığın yanı sıra pilotluk ve kabin memurluğu hakkında da bilgi sahibi oldu.