Çocukları cinsel istismara uğratan bir şebeke çökertildi

İzmir Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, internet, telefon ve yüz yüze konuşarak ağlarına düşürerek çıplak fotoğraf ve görüntülerini çektikleri 12- 17 yaş arasındaki çocuklara şantaj yapan bir şebekeyi çökertti.

İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün internet sitesinden yapılan ihbar üzerine harekete geçen İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro ekipleri, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na durumu ileterek operasyon başlattı. Aralarında sokakta yaşayanların ve internetten ulaştıkları 12- 17 yaş arasındaki 6 çocuğu para karşılığında kandırarak ağlarına düşürerek ilişkiye girdiği ve başka erkeklerle ilişkiye girmelerine aracılık ettiği öne sürülen 10 kişiyi yaklaşık 3 ay süren cep telefonu dinleme ve yapılan teknik tabip sonucunda cumartesi günü düzenlenen operasyon sonucu gözaltına aldı.

Zanlıların evinde yapılan aramalarda internetten indirildiği tahmin edilen çok sayıda çocuk pornosu CD’leri ve fotoğraflar ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlıların sorgusunun sürdüğü ve olayla ilgili soruşturmanın genişletilerek sürdürüldüğü kaydedildi. İzmir Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise gözaltına alınanların isimlerini açıklamazken konuyla ilgili yarın açıklama yapalacağı, zanlıların yarın adliyeye sevk edileceğini bildirdi.