Çocuklari suçtan uzak tutmayi hedefliyoruz

Adiyaman Emniyet Müdürlügü, Adiyaman'daki çocuklari suçlardan uzak tutmak amaciyla farkli faaliyetler düzenliyor.

Yaptigi etkinliklere bir yenisini daha ekleyen Adiyaman Emniyeti, bu kez çocuklara egitici seminer verdi.
Polisevindeki programda çocuklarin bedensel, ruhsal ve sosyal gelisimlerinin saglikli olarak tamamlamalarini saglamak, çocuklari sokakta bekleyen psikolojik, sosyolojik, fizyolojik tehlikelerden korumak, çocuklara yalniz ve çaresiz olmadiklarini hissettirerek onlari psikolojik olarak rahatlatmak hedeflendi.

Emniyet Müdürü Süleyman Güleç, çocuklarin muhtemel suçlara karismamasi için simdiden tedbir aldiklarini belirterek, “Ilimizde çocuklarimiza yönelik bazi programlarimiz vardi. Birkaç kez burada bu programlari gerçeklestirdik. Bugün de bunlardan birisini gerçeklestirecegiz. Siteler ve Yesilyurt mahallemiz çocuklarina çok degerli Polis Amca ve Mehmet Akif Ersoy Ilkögretim Okulunun ögrencileriyle bu programin yenisini yapiyoruz. Bütün çocuklarimizi mahallelerinde takip ediyoruz. Anne ve babalarina soruyoruz. Hepsi pril piril çocuklar. Gelecek vaat ediyorlar.” diye konustu.

Program çerçevesinde örnek davranislar sergileyen Mehmet Akif Ilkögretim Okulu ögrencisi Ali Demir’e, Mehmet Akif Ilkögretim Okulu ögrencisi Merve Isik’a, Polis Amca Ilkögretim Okulu ögrencileri Fatma Gül ve Zafer Bozkurt’a çesitli hediyeler verildi.