“Çocukların geleceği bilinçli anne ve babalara bağlıdır”

Kişisel Gelişim Uzmanı Dr. Halil İbrami Erden, "Çocuklarımız kişiliklerini tamamlarken çevresel faktöreler önemli oranda etki eder.

Kişisel Gelişim Uzmanı Dr. Halil İbrami Erden, “Çocuklarımız kişiliklerini tamamlarken çevresel faktöreler önemli oranda etki eder. Aile olarak bu çevresel faktörleri iyi analiz edip, çocuklarımıza zararlı olan faktörleri ortadan kaldırmamız gerekiyor. İnternet ve televizyon gibi unsurların çocuklarımıza olumlu etkileri olduğu gibi daha çok olumsuz etkileri olmaktadır. Ailelerin internet kullanımını kontrol altına alması gerekmektedir.” dedi.

    Artvin Menderes Koleji’nde ‘Çocuklarda gelişim’ semineri düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan Kişisel Gelişim Uzmanı Dr. Halil İbrahim Erden, velilerle buluştu. Menderes Koleji’nin konferans salonunda ilkokul ve ortaokul velilerine olmak üzere 2 seans halinde yapılan seminere çok sayıda anne ve baba katıldı.

    Çocukların kişisel gelişimi üzerine duran Dr. Halil İbrahim Erden, çocukların kişiliğine etki eden faktörlerden de bahsederek, dikkat edilmesi gerekli hususları anlattı. Çocukların ahlaki gelişiminin çok önemli olduğunu kaydeden Erden, ahlaki gelişiminde olumsuz yönler olan çocukların çevreye ve aileye verdikleri zararların tamir edilemediğini, bundan dolayı da ahlaki gelişimin de muhakkak takip altında tutulması gerektiğini ifade etti.