Çocuklarını ziyaret için gelen karı koca soba gazından zehirlendi

Bursa'da, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen karı koca hayatını kaybetti.

Karı kocanın çocuklarını ziyaret için Samsun’dan geldikleri öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, saat 04.30 sıralarında merkeze bağlı Nilüfer ilçesi Minareliçavuş Mahallesi Mehekşe Sokak’ta oturan Fethi Kavaklı (36) , Sevilay Kavaklı (32) çifti ve 5 çocuğu ile Samsun’dan ziyarete gelen anne babası Dursun Kavaklı (66) ve Bediha Kavaklı (57) ile birlikte kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi.

İşe gitmek için uyanan Fethi Kavaklı, hazırlanmak isterken, anne babasının yattığı odaya gitti. Yaşlı çiftin cansız bedenleri ile karşılaşan Kavaklı, hemen 112 Acil Servis ekiplerine haber verdi. Kavaklı, eşi ve 5 çocuğunun da zehirlendiğini tespit etti.

Olay yerine gelen 112 ekiplerinin kontrolünün ardından Dursun Kavaklı ve Bediha Kavaklı’nın hayatını kaybettiği belirlendi.

Sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Fethi Kavaklı eşi Sevilay Kavaklı, çocukları Melek Kavaklı (14), Dilek Kavaklı (12), Dursun Kavaklı (10), Emine kavaklı (7) ve Güllü Kavaklı (5) 112 ambulansıyla hastaneye kaldırıldı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri olay yerinde inceleme yaptı. Cumhuriyet Savcısı’nın incelemesinin ardından yaşlı çiftin cesetleri Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili polis soruşturma başlatırken Fethi Kavaklı ve eşi Sevilay Kavaklı ile 5 çocuğunun sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Olayda hayatını kaybeden Dursun Kavaklı ve eşi Bediha Kavaklı’nın Samsun’dan ziyaret amaçlı Bursa’ya geldikleri ortaya çıktı.