Çocukluğunda gıpta ile baktığı şirketi aldı

Osmaniyeli genç iş adamı çocukluğunda gıpta ile baktığı şirketi 10 yıllığına kiraladı.

Marketçiliği Osmaniye ile tanıştıran ve çoğu kişinin bir zamanlar hayallerini kurduğu bin metrekare kapalı olmak üzere toplam 2 Bin 500 metrekarelik alanlı OSİMPAŞ’ı Yalçınlar market kiralayarak 3. şubesini açmış oldu.

Yalçınlar Marketin genç Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yalçın çocukluğunda gıpta ile baktıkları bir marketi almalarının kendisini oldukça heyecanlandırdığını söyledi.

OSİMPAŞ’ın bir zamanlar marketçiliğe yeni adım atanlar için gıptayla bakılan ilin en büyük marketi durumunda olduğunu belirten Yalçın, ” Şimdi bu marketin işletme hakkı 10 yıllığına bize geçti. İnşallah burada marketçiliğin gereği olan ucuz, kaliteli, sağlıklı ürünlerimizi müşterilerimize sunarız” dedi.

OSİMPAŞ’ın devamı şeklinde açılan bir market olmadıklarının altını çizen Mustafa Yalçın, işletmelerinde 45 kişiye iş imkânı sağlayacaklarını dile getirdi. Yalçın kiraladıkları işletmeleriyle ilgili şu bilgileri verdi: “Daha önceki şirketle hiçbir organik bağımız yok. Daha önceden mağdur durumda olanlar marketimize geliyorlar. Bizler de OSİMPAŞ ile hiçbir bağımızın olmadığını anlatmaya çalışıyoruz. Burayı almak riskli idi. Ancak biz bu riski göze alarak burayı kiraladık. Biz alamasaydık il dışından birileri gelip burayı alabilir ve işçilerini de dışardan getirirdi. Şükürki biz aldık ve buradaki insanlar ve burada distribütörlük yapan firmalar kazanacak. Burada kazandığımız parayı yine burada harcayarak il ekonomisine katkı sağlamış olacağız.”

Müşterilerine en iyi hizmeti vermek için şirket çalışanları ile beraber yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını belirten Yalçın, yakın bir zamanda Yalçın marketin üçüncü şubesini açacaklarını sözlerine ekledi.