Çok sıfırlı olan paramız en değerli para oldu

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, AK Parti iktidara geldikten sonra en çok sıfırlı olan Türk parasının bugün en kıymetli para olduğunu söyledi.

Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Türkiye’nin ihracatının arttığını ve ürün fazlası dahi olduğunu kaydeden Çelik, “Bu hükümetin yapmış olduğu icraatları içlerine sindiremeyerek eleştirenlere yapılan çalışmalarla gösteriyoruz. Bugün Türkiye bir şantiye gibi, Hatay bir şantiye gibi çalışmalar sürmektedir” diye konuştu.

Daha önceki hükümetler döneminde parayla kitaplarını alan ilköğretim öğrencilerine bu yıl daha okula başlamadan kitapları okullarda masalarına konulduğunu dile getiren Çelik, önümüzdeki 2006 – 2007 eğitim öğretim yılında orta öğretim ve liselerde de ders kitaplarını ücretsiz vereceklerini bildirdi.

Geçmiş iktidarlar döneminde yapımına başlanan bazı devlet yatırımlarının inşaatlarının yıllarca devam ettiğine dikkat çeken bakan Çelik, “Şimdi bizim zamanımızda bir işe başlandı mı, bitmeden bırakılmamaktadır” dedi.

“BİZ TURİSTİK GEZİ YAPMIYORUZ İŞ GÖRÜŞMELERİ YAPIYORUZ”

Bakan Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli olarak turistik geziler için yurt dışına gittiği yolunda muhalefetin yaptığı eleştirilere açıklık getirerek, “Sayın Başbakan sürekli olarak iş yapmak amacıyla yurt dışına çıkmakta bunun yanında yurt içinde de sürekli olarak hizmet götürmek için ziyaretler yapmaktadır. Bu gün ben buradayım, sayın Başbakanımız başka bir ilde” şeklinde konuştu.

Havaalanının Hatay için büyük bir eksiklik olduğuna da dikkat çeken bakan Çelik, “Bugün buraya gelebilmem için Ankara’dan uçakla Adana’ya oradan da karayoluyla buraya geldim, ama havaalanı olsaydı direkt buraya gelirdim.” ifadesini kullandı.

Çelik, daha önce Hatay’a ilk kez geldiğinde helikopterle geldiğini anlatarak, “Hatay Havaalanı Bakanlar Kurulu toplantısında görüşülerek onaylandı, Ulaştırma Bakanlığı tarafından yaptırılmakta olan havaalanı yakın zamanda tamamlanarak hizmete girecektir” dedi.