Çolakkadı hakkındaki iddialara cevap verdi

Çolakkadı, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Karahan'la görüştükleri yönündeki iddialara cevap verdi.

Çolakkadı, Balyoz soruşturmasında tutuklanan Çetin Doğan’ın adliyeye sevk edildiği gün tutuklamayı yapan hakim ile birlikte Adalet Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Karahan’la görüştükleri yönündeki iddialarına açıklık getirdi. Çolakkadı, müsteşar ile idari işleri görüştüklerini ve hakimin bulunmadığını söyledi.

Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, basın mensuplarının soruları üzerine görüşmeyi doğruladı. Çolakkadı, “Biz Başsavcı Vekilleri idari iş yapıyoruz. Adalet Bakanı ile veya bakanlık müsteşarı ile görüşmemizden daha doğal ne olabilir? İdari konuları görüşüyoruz. Kesinlikle adli bir şey görüşmeyiz. Soruşturmayla hiç ilgisi yok. Zaten bizim görüşmemiz 26 Şubat Cuma günü akşam oldu. Dolayısıyla akşama soruşturmayla ilgili bütün işlemler bitmiş vaziyetteydi. Çoğunluğu zaten Perşembe ve Cuma’ya kadar bitmişti.” dedi.

Tutuklamayı yapan hakim Ali Efendi Peksak’ın da görüşmelere katıldığı yönündeki iddialar hatırlatılan Çolakkadı, “Hayır. Kesinlikle öyle bir şey yok. Görüşmemde kimse yoktu.” diye konuştu.

Çetin Doğan’ın avukatlarının sorgudan önce savcının arandığı iddiası üzerine Çolakkadı, “Ben başkasını bilemem. İdari işlemlerle ilgili zaman zaman görüşürüm. Ve benim görüşmemde benden başka kimse yoktu.” karşılığını verdi.

Görüşmenin neden otelde yapıldığı ile ilgili soruyu Çolakkadı, “O doğal. Burası kalabalıktı. Kimse buraya gelmiyor kalabalık zamanlarda.” şeklinde cevapladı.