Colin Kazım çok mutlu

Fenerbahçeli futbolcu Colin Kazım, sarı-lacivertli kulübü daha önceden tanıdığını belirterek, "Çok büyük bir kulübe geldim." dedi.

Fenerbahçe’nin yeni transferlerinden Colin Kazım, FB TV’de yayınlanan kamp günlüğü programının konuğu oldu. Colin Kazım, kulübün resmi internet sitesinden de yayımlanan açıklamasında, çok büyük bir kulübe geldiğini söyleyerek, “Çok büyük bir kulübe geldim. Fenerbahçe’yi tanıyordum. Geldiğim ilk günden bu yana bunu yakından hissediyorum ve her geçen gün daha iyi anlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Colin Kazım, en büyük özelliğinin kaybetmeye tahammülünün olmaması olduğunu belirterek, “Kaybetmemek için sahaya her şeyimi yansıtmaya çalışırım. Son dakikaya kadar ümidimi koruyup, kötü bir skoru lehimize çevirmek için savaşırım.” şeklinde konuştu.

“MATEJA KEZMAN İLE ARAM ÇOK İYİ”

Takımla kaynaşma konusunda hiçbir sorun yaşamadığını söyleyen Kazım, şu ifadelere yer verdi: “Takımla çok çabuk kaynaştım. Herkes zaten çok profesyonel ve işini iyi yapmaya çalışıyor. Herkes birbirine saygılı bir o kadar da sıcak davranıyor. Alışma sürecimi çabuk atlatabilmem için başta teknik direktörümüz olmak üzere çalışanlardan ve takım arkadaşlarımdan çok büyük ilgi ve yakınlık görüyorum. İngilizcesi çok iyi olduğu için Mateja Kezman’la sık sık sohbet ediyor, tecrübelerinden yararlanmaya ve adapte sürecimi hızlandırmaya çalışıyorum.”

“HIZLI OYUNU SEVİYORUM”

Futbolda hızlı tempoyu sevdiğini söyleyen genç futbolcu: “İngiliz futbolu hızlı oynanıyor, benim alışkanlığım da bundan kaynaklanıyor olabilir.” diye konuştu.

Takıma dostluk havasının hakim olduğunun altını çizen Kazım, “Takımda büyük bir dostluk havası var. Herkes beklentilerin bilincinde ve hem ligde, hem de Avrupa’da başarılı olabilmek için herkes çok çalışıyor. Herkes bu uzun maratonda takımda yer alabilmek, ilk tercih olabilmek için yarışıyor. Bu yarış ve rekabette kaliteyi, ciddiyeti arttırıyor.” şeklinde konuştu.

“FENERBAHÇE TARAFTARININ BÜYÜKLÜĞÜNÜN FARKINDAYIM”

Colin Kazım, Fenerbahçe taraftarının büyüklüğünün bilincinde olduğunu söylerken, şöyle konuştu: “Fenerbahçe’nin çok büyük bir taraftarı var. Takım arkadaşlarım bunu çeşitli örnekleriyle anlattı. Zaman zaman tribün görüntülerinden de gördüğüm kadarıyla gerçekten çok sıkı bir taraftarımız var. Taraftarımızın ateşli desteğiyle kazanılan maçları duydum. Zaten bir takımın en önemli unsuru taraftardır, futbolun ve başarının olmazsa olmazı onlardır. İyi bir tempoyla onların gönlünü fethetmeye çalışacağım. İmza atmaya geldiğimde Şükrü Saracoğlu Stadı’nı da gezdim. Standartların ötesinde bir stadımız var. Boş haliyle bile çok görkemli ki, dolu halini göreceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum.”

“ZİCO BİR DÜNYA MARKASI”

Colin Kazım, hocası Zico’ya da övgüler yağdırarak, “Zico bir dünya markası. Genç yaşımda onun gibi büyük bir teknik direktörle çalışabilmek benim için çok önemli bir fırsat ve onur verici. Ondan öğrenebileceğimiz çok şey var. Davranışı, futbol bilgisi ve kültürüyle özel bir insan.” diye konuştu.