Çöp evde 5 römork çöp çıktı

Diyarbakır'da bir çöp evde 5 römork çöp çıktı. Diyarbakır'ın Körhat Mahallesi'nde bulunan bir çöp evde belediye ekipleri tarafından boşaltıldı.

Körhat Mahallesi 37. Sokak’ta 2 No’lu evin çöp yığınıyla dolduğunu tespit eden belediye ekipleri, karşılaştıkları manzara karşısında şaşkına döndü. 2 gözlü evde akli dengesi yerinde olmayan 3 kişinin yaşadığı öğrenilirken, tahliye sırasında ekipler akreplerle karşılaştı. Çöp yığınları ile sokak hayvanlarının bulunduğu ev belediye tarafından 4 saatte temizlenebildi.
Evlerinden çıkmak istemeyen akli dengesi bozuk üç kişi, ekiplerinin uzun süren ısrarı üzerine dışarı çıkartıldı.
Çöp evde tavuk, kaz ve kedilerle birlikte yaşayan akli dengesi bozuk 3 kişi tedavi altına alınırken, tahliyenin yapıldığı eve gelen Bağlar Belediye Başkanı Yurdusev Özsökmenler incelemelerde bulundu.
Büyük uğraşlar sonucunda temizlenen ev daha sonra badana yapılarak yeniden döşendi. Kapısı kırık olan buzdolabı tamir edildi. Önce evdeki çöplerin atılmasına karşı çıkan ev sahipleri, evdeki çalışma tamamlandıktan sonra, belediye ekiplerine teşekkür etti. Bağlar’da bir süre önce tespit edilen bir çöp ev daha temizlenmişti.
Mahalle sakinlaridan Fatma Yiğit ise 3 kişinin sabahtan akşama kadar çöp topladığını söyledi. Havaların soğuk olmasından dolayı çevreye çöp kokularının yayılmadığını anlatan Yiğit, son çare olarak belediyeye bilgi verdiklerini kaydetti.