Çöpçüler de seçim mesaisi yapacak

Saat 18.00'de başlayan propaganda yasaklarının ardından şehir merkezlerindeki tüm broşür, afiş ve benzeri bildirileri toplamak için çöpçüler seçim mesaisine başladı.

Demokrasi’nin kalesi Aydın’da aylardır devam eden seçim çalışmaları ülke genelinde olduğu gibi bugün akşam saat 18.00’de son buldu. Tüm adaylar ve partiler son saate kadar il merkezi ve ilçelerde propaganda çalışmalarına devam ettiler.

Olası bir tatsız olayın yaşanmaması için Aydın Emniyet Müdürlüğü tarafından İstasyon Meydanı’nda bulunan ve 4 ayrı siyasi partinin bulunduğu SSK İş Hanı’nda sabahtan akşama kadar polisler görev yaptı. Saat 18.00’de tüm parti ve adaylar propagandalarına son verdi. Seçim yasaklarının başlamasıyla birlikte işin en zoru çöpçülere kaldı. Aydın Belediyesi Temizlik İşleri’nde görev yapan yüzlerce kişi saat 18.00’de seçim mesaisine başladı.

Ekipler zabıtanın gözetiminde Aydın İstasyon Meydanı’ndan başlayarak tüm cadde ve sokaklardaki afiş ve bildirileri toplamaya başladı. Çöpçüler her sokaktan çuvallar dolusu afiş ve broşür topladı. Bu arada haftalardır seçim propagandaları nedeniyle adeta gürültüden yaşanmaz hale gelen Aydın saat 18.00’den itibaren sakin bir şehre döndü.