Çöpü bırakmaya çıktı TIR’ın altında kaldı

Bilecik'te meydana gelen trafik kazasında, evlerinin karşısındaki çöp konteynırına çöp bıraktıktan sonra eve dönen 7 yaşındaki çocuk, 25 tonluk çimento yüklü TIR'ın altında kalarak can verdi.

Ertuğrul Gazi Mahallesi Stadyum Sokak’taki evlerinden akşam saat 20.30 sularında çöp dökmek için çıkan 7 yaşındaki Cem Özdemir, sokağın diğer tarafında bulunan çöp konteynırına çöpü bıraktıktan sonra evine dönmek istedi. Yolun karşısına geçmek isteyen Cem, bir anda önünden geçen İsmail Ercan (25) yönetimindeki 42 HS 373 plakalı TIR’ın altında kaldı. Bir kooperatif inşaatına çimento götüren ve 25 ton yük taşıyan TIR, Cem Özdemir’in başı üzerinden geçti. Kazanın etkisi ile Cem’in kafası ezilirken beyni çevreye dağıldı ve olay yerinde can verdi. Polis, cesedi, ceset torbasına koyarken kartonlarla çocuğun parçalarını çevreden topladı.

Kazayı fark etmeyen TIR şoförü yoluna devam ederken, çevreden kazayı gören komşuları durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelerek çevrede önlem alan polis, görgü tanıklarının ifadesinin ardından kaza yapan TIR’ı aramaya başladı. Yarım saat içinde TIR’ı bir yapı kooperatifine çimento indirmek için giderken buldu. Kooperatifin önünde duran TIR’da inceleme yapan ekipler, TIR’ın sağ arka çamurluğunda beyin izleri bulunca şoförü gözaltına aldılar. Şoför İsmail Ercan, ilk ifadesinde kazayı fark etmediğini, polisleri bir anda karşısında görünce şaşırdığını ve aracın çamurluğunda ölen çocuğun beyin parçacıklarını görünce şok olduğunu söyledi.

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Bilecik Erkek Yetiştirme Yurdu’nda görevli olan Ünal Özdemir, kazayı haber alınca olay yerine geldi ve üzeri gazete ile örtülü cesedi inceledi. Olay karşısında şok geçiren acılı babayı teselli etmek polise düşerken, üvey anne Mihrican Özdemir’i ise komşuları sakinleştirdi. Ölen çocuğun, Ünal Özdemir’in ikinci eşinden olduğu ve üçüncü eşi ile birlikte yaşadığı öğrenildi.