Çorlu’da hastalık paniği!

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, 7. sınıf öğrencisinin geçirdiği rahatsızlıktan 6 gün sonra ölmesi üzerine, veliler, bulaşıcı hastalık olduğu şüphesiyle çocuklarını okula göndermediler.

Edinilen bilgiye göre, Ali Paşa İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Mehmet Irgın (13), 20 Aralıkta ateş ve kusma şikayetiyle okul yönetiminden izin alarak evine gitti.
Evinde durumunun ağırlaşması üzerine ailesi Irgın’ı 11. nolu sağlık ocağına götürdü. Buradan Çorlu Devlet Hastanesine kaldırılan Irgın, sevk edildiği Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine götürülürken, yolda hayatını kaybetti.
Irgın’ın ölümünün ardından aynı okulda eğitim gören öğrenci velilerinin bir kısmı, salgın ve bulaşıcı bir hastalık olabileceği söylentileri üzerine çocuklarını okula göndermemeye başladılar.
Ali Paşa İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Kurtuluş ve 11. numaralı sağlık ocağında görevli doktorlar, söylentiler nedeniyle tedirgin olan ve okula gelen velilerle görüşerek, tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalık olmadığını ve öğrencinin menenjit hastalığından hayatını kaybettiğini söylediler.
Okula gelen Çorlu Kaymakamı Erhan Özdemir, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Bağlar ve Çorlu İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Sert de Irgın’ın ilk olarak götürüldüğü 11. numaralı sağlık ocağının doktoru ile okul müdürünün odasında basına kapalı toplantı yaptılar.

OKULDA TARAMA ÇALIŞMASI
Yetkililer, toplantının ardından okulda ve hayatını kaybeden öğrencide bulaşıcı ve tehlikeli bir hastalığa rastlanmadığını, Tekirdağ’dan gelecek sağlık ekibinin okulda ve öğrencilerde yapacağı taramadan sonra, kesin sonucun ortaya çıkacağını açıkladılar.
Bu arada, okulun 1. sınıfında okuyan 7 yaşındaki Ayçin Aslan’ın da aynı bulgularla Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildiği ve hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.