‘Çorum döküm sektöründe bölge lideri olabilir’

Çorumlu işadamı ve sanayicilere çağrıda bulunan Karabekir Makina'nın sahibi İsmail Tokat, sanayide büyük atılımlar yapan Çorumluların birlik olması ile şehrin döküm sektöründe de bölgenin lideri olabileceğini söyledi.

Çorum’da mevcut döküm atölyelerinin son derece kaliteli ürünler sunduklarını belirten İsmail Tokat; sanayici, işadamı ve esnafın el ele vermesiyle Çorum’un döküm sektöründe bölgenin lideri konumuna ulaşabileceğini vurguladı.

Çorum’da döküm işi yapan irili ufaklı çok sayıda tesis bulunduğunu dile getiren İsmail Tokat, buna rağmen birlik ve beraberliğin sağlanamadığını, bir takım küskünlükler yaşandığını ve Çorumluların döküm işlerini çevre illerde yaptırmaya başladığını anlattı. 1983 yılında Konya’ya gittiğini ve o tarihte bir tane bile bulunmayan dökümhane sayısının şimdi 400’ü geçtiğini ifade eden Tokat, “Konya birlik ve beraberlik ile bölgesinin lideri oldu. Bizde el ele verirsek Çorum’da yapılmayan bir çok işi yaparız ve bölgenin lideri olabiliriz. Bugün su pompaları, rediktörler, kasnak çeşitleri, kamyon kampanaları ve daha bir çok ürün şehrimizde imal edilmiyor. Bu nedenle de Çorum’un parası dışarıya akıyor. Ben isterim ki Çorum’da yapılmayan işleri yapalım. Hem tanıtım yapalım hem de kentimizin ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayalım” dedi.