Çorum kara kışa teslim oldu

Çorum'da bugün öğle saatlerinde başlayan kar yağışı şehri etkisi altına aldı.

Alınan bilgiye göre, Çorum ve çevresini etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle çok sayıda köy yolu ve karayolu ulaşıma kapandı. Köy yollarının yanı sıra Çorum-Yozgat, Çorum-İskilip, Çorum-Merzifon ve Çorum-Sungurlu karayollarında aksamalar yaşandığı bildirildi. Karayolları ekipleri yol açma ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürürken, Köy Hizmetleri de ana yolların açık kalması için karayolları ekiplerine destek veriyor. Kar yağışının devam ettiğini ve şuan için çok sayıda köy yolunun ulaşıma kapandığını ifade eden Köy Hizmetleri Yol Şubu Müdürü Şükrü Çağlar, il ve ilçe karayollarında aksama yaşanmaması için araçlarının Karayolları ekiplerine destek verdiğini belirtti. Köylerden önce ana artellerin açık kalması için çalıştıklarını dile getiren Şükrü Çağlar, acil durum olmadığı müddetçe bugün köylere yönelik bir çalışma yapmayacaklarını açıkladı. Çağlar, yarından itibaren ilçelerden gelen taleplere göre köy yollarının açılması için çalışmalara başlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Çorum-Samsun karayolunun Meçhul Asker Geçidi bölgesinde kayan araçlar nedeniyle trafiğin aksadığı bildirilirken, Çorum-Yozgat karayolu da kar yağışı nedeniyle kısa süreli de olsa trafiğe kapandı. Yollarda denetimlerini artıran Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri, Samsun, Ankara ve Yozgat istikametlerinde zincirsiz araçların trafiğe çıkmasına izin vermiyor.

Öte yandan kar yağışı Çorum şehir merkezini de olumsuz etkiliyor. Şehir merkezinde çok sayıda bölgede yaşanan buzlanma olaylarına karşı Çorum Belediyesi tuzlama ekipleri alarm durumuna geçti. Şehir merkezinde gün boyunca çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana gelirken, belediyenin tuzlama çalışmaları da aralıksız sürüyor.