Çorum Valiliği: Zafer Bayramı kutlaması mevzuata uygun yapıldı

Çorum Valiliği, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasının ilgili mevzuat doğrultusunda yapıldığını, kutlama programına gaziler, çok sayıda vatandaşın katıldığını ve Zafer Bayramı'nın coşkuyla kutlandığını bildirdi.

Çorum Valiliği, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasının ilgili mevzuat doğrultusunda yapıldığını, kutlama programına gaziler, çok sayıda vatandaşın katıldığını ve Zafer Bayramı’nın coşkuyla kutlandığını bildirdi.

Çorum’da bugün Zafer Bayramı programı esnasında CHP ve MHP Çorum il başkanları, ‘Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz’ cümlesi kullanılmadığı gerekçesi ile programa tepki göstermişti. Bazı gazetelerin, internet sitelerinde haberin çarpıtılması nedeniyle Çorum Valiliği tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

”Bazı basın yayın organlarında ’30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde ilimizde yapılan Atatürk anıtına çelenk sunulması sırasında bazı siyasi parti temsilcileri ile tartışma yaşandığı şeklinde haberler yer almıştır. 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bugün Atatürk anıtına Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkler sunmuş ve yine Atatürk anıtı önünde ilgili mevzuatı doğrultusunda saygı duruşunda bulunulmuş ve İstiklal Marşı eşliğinde şanlı bayrağımız göndere çekilmiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yapılan çelenk sunma törenine, Valilik makamında yapılan tebriklerin kabulüne ve Valilik önünde yapılan kutlama programına gazilerimiz ve çok sayıda vatandaş katılmış ve Zafer Bayramımız ilimizde coşkuyla kutlanmıştır.”

Haber, bazı gazetelerin internet sitelerinde ‘Atatürk’ü unuttular’ ‘Vali, CHP ve MHP il başkanları ile tartıştı’ şeklinde yayınlandı. Haberin çarpıtılarak yayınlanması ise il genelinde tepkiyle karşılandı.