Çorum’un 10. yerel gazetesi yayın hayatına başladı

Günlük ve haftalık olmak üzere 9 yerel gazetenin bulunduğu Çorum'da, 'Çorum Gazetesi' adıyla günlük olarak yayınlanacak yeni bir gazete daha yayın hayatına başladı.

İlk sayısı çıkan Çorum Gazetesi, şehirde günlük yayınlanan Hakimiyet, Çorum Haber, Kent Haber, Merhaba, Dost Haber, Tek Yıldız ve Haber 19 gazeteleri ile haftalık olarak yayınlanan İl Gazetesi ve Manşet Gazetesi’nin ardından 10. yerel gazete olarak yayın hayatına başlamış oldu. ‘Biz Çorum’uz, Çorum biziz’ sloganı ile Gazi Caddesi üzerindeki Cenk Apartmanı’nın 1. katında yayın hayatına başlayan gazetenin Yazı İşleri Müdürü Naci Aygün, Çorum Gazetesi’nin hiçbir parti yada siyasi görüşün arkasında olmadan doğru, objektif ve gazetecilik etiğini layıkı ile taşıyan bir anlayış ile yayın hayatını sürdüreceğini söyledi.

Bu alanda sahip oldukları deneyimin halk tarafından fark edileceğini belirten Naci Aygün, “Çorum’un her alanda ilerleyip, gelişmesi için bir basın kuruluşu olarak üzerimize düşeni yapacağız. 12 sayfa ve siyah-beyaz olarak yayın hayatına başlayan gazetemiz farklı bir habercilik anlayışıyla yoluna devam edecektir.” dedi.

Toplumun değer yargılarına saygılı, ilkeli, yayın politikasından ödün vermeyen bir çizgi ile Çorum yerel basınına ayrı bir renk katacaklarını ifade eden Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Güley ise, her zaman halkın sorunlarına duyarlı bir yaklaşım gösterme çabası içinde olacaklarını, şehri kucaklayan, dürüst, seviyeli, birleştirici, tarafsız, herkes ve her kesime eşit mesafede, objektif olmayı kendilerine amaç edineceklerini kaydetti.