Çorum’un vergi rekortmeni Selahattin Kaleli oldu

Çorum'da 2005 yılı vergilendirme dönemi ile ilgili olarak Mart 2006'da alınan Gelir Vergisi beyannamelerine göre, Best-Oil akaryakıt firmasının sahibi Selahattin Kaleli, geçen yıl olduğu gibi yine vergi rekortmeni oldu.

Eczacı Olcay Çorumlu ikinci, geçen yıl da 3. sırayı alan Noter Ünal Özçilingir ise üçüncü oldu. İsmini açıklamayan bir şirket sahibi 4., Noter Nihat Özkan 5., sigortacı Metin Erişken ise 6. sırada yeraldı.

Gelir Vergisi rekortmenler listesinde Noter Kemal Özdemir ile eczacılar Sami Kantar, Şevki Türk ve Gönül Sağlam da ilk 10’a girdi. Kereste-doğrama atölyesi sahibi olan Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Vedat Canbek ise 11. sırada yer aldı. Listede Dr. İsmail Özkubat, Gözlükçü Rifat Bayraktar, Eczacı Ayşem Gülce Sancak, Noter Müge Okyay, Dr. Seyfettin Yıldırım, Eczacı Mustafa Boyvat ve demir ticareti yapan Hacı Ömer Unculu, Eczacı Ahmet Terzi ile Yeminli Mali Müşavir Ertuğrul Akkaya sıralanıyor.

İlk 20 rekortmenin açıklandığı listede 6 eczacı, 2 noter, 2 doktor ile yeminli mali müşavir, gözlükçü, kereste ve demir doğrama işiyle uğraşan işadamları yer aldı.