Cristian Baroni ‘forma ayıbı’ için konuştu!

Derbide Galatasaray formasını şortunun içine sokan Baroni, art niyetinin olmadığını söyledi.

Cristian: Kendimi çok daha F.Bahçeli hissediyorum. Maç sonu yaptığım işaret 6 değil 15'ti. 6-0'lık maçın kadrosunda olmayı isterdim. Şortuma soktuğum formada art niyetim yok…

Galatasaray'a ilk kez gol atan (F.Bahçe'de 5. sezonu) ve "Gerçek F.Bahçeli oldum" diyen Cristian Baroni, maç sonunda şortuna soktuğu G.Saray formasıyla da eleştirilerin odağı oldu. Cristian Baroni, "Arkadaşlarım bana 'G.Saray'a gol atan gerçek F.Bahçeli olur' diyordu. Ne demek istediklerine anlam veremezdim. Gol atınca yaşadığım sevinç inanılmazdı. Şimdi kendimi daha fazla F.Bahçeli hissediyorum. Bu golle camia beni daha çok sahiplendi. Kariyerimin en önemli golü oldu.Trabzonspor ve Beşiktaş'a daha önce gol atmıştım ama G.Saray'a atılan golün anlamının daha farklı olduğunu gördüm" diye konuştu. 

6-0'LIK MAÇTA OLMAK İSTERDİM
Fotomaç'ın bu haberine göre maç sonunda yaptığı işaretin 6-0'lık maç için gönderme olmadığını da belirten Cristian şunları söyledi: 6-0'lık maçta oynamayı çok isterdim. O kadroda olanlar tarih yazmışlar. Umarım ben de bir gün böyle tarihi bir sonuca imza atarım. Yaptığım işaret 6 değil, 15'ti. Yani G.Saray'ın Kadıköy'de 15 yıldır bizi yenemediğini anlattım.

ŞORTUN CEBi YOK Ki
Karşılaşmanın ardından Melo ile formasını değiştirdiğini söyleyen Cristian Baroni, dünyanın her yerinde forma değiştiren oyuncuların formaları beline astığını belirtti. Brezilyalı futbolcu şu ifadeleri kullandı: Büyük bir maç kazandık. Melo ile formaları değiştik ve ben belime astım. Taraftarı selamlarken elimde tutamazdım. Şortun cebi olsa oraya koyardım. Haksız yere eleştiriliyorum. Yine de yanlış anlaşıldıysam özür diliyorum. Yaptığım, rakip takıma asla saygısızlık değil. Eleştiriler beni yıpratmaya yönelik.