Cumhurbaşkanı Erdoğan olur!

Eski Başbakan Yıldırım Akbulut, ''Meclis'in uygun görmesi durumunda, bence Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olur'' dedi

Akbulut annesi Rabia Akbulut’un ölümünün birinci yıl dönümü nedeniyle Erzincan’a geldi. Akbulut, Erzincan’da sırasıyla Vali Ali Güngör ve Cumhuriyet Başsavcısı Osman Öztürk’ü ziyaret etti. Akbulut, Başsavcı Öztürk’ü ziyareti sırasında gazetecilerin gündeme yönelik sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı seçimine ilişkin Akbulut, ”Meclis’in uygun görmesi durumunda, bence Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olur” diye konuştu.

Irak’ın kuzeyindeki gelişmeler ve 301’inci maddenin değişmesine yönelik sorular üzerine ise Akbulut, şunları söyledi: ”Irak’a girmemizin tek nedeni terör örgütüdür. Bu sorunun halledilebilmesi için siyasi hareket gereklidir. Alınacak kararlar siyasi uzlaşma içinde olmalıdır. Ayrıca 301’inci maddenin belli bir kesimin arzusundan dolayı değiştirilmesi taraftarı değilim. Ancak madde üzerinde değişiklikler yapılacak gibi gözüküyor. Umarım fazla bir değişiklik yapılmaz.”