Cumhurbaşkanı Gül Erzincan Belediyesi’ni ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte Erzincan Belediyesi'ni ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte Erzincan Belediyesi’ni ziyaret etti.

Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır’ın karşıladığı Cumhurbaşkanı Gül, karşılama töreni ardından başkanlık makamında basına kısa bir değerlendirmede bulundu. Şehirlerin esas sahibinin belediye olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Gül, Erzincan’ın mimari açıdan da müstesna bir yere sahip olduğunu kaydetti. Gül, şehirde çok katlı binaların olmamasından kaynaklanan bir ferahlığın olduğunu vurgulayarak, Erzincanlılardan bu ferahlığı muhafaza etmelerini istedi.

Erzincan Belediye Başkanı Çakır da Erzincan olarak bağırlarından Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut gibi değerler çıkarttıklarını kaydederek, ”Erzincan tüm etnik unsurlarıyla, inanç paydaşlarıyla, her türlü inancı yaşayan hemşehrilerimizle beraber dün olduğu gibi bugün, bugün olduğu gibi gelecekte de devletimize sadakatinden hiçbir şey kaybetmeden yoluna devam edecektir.” şeklinde konuştu.

GÜL’E, ESKİ FOTOĞRAFLARI GÖSTERİLDİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, daha önceki ziyaretlerinde çekilen fotoğraflarının gösterilmesi Gül’ü duygulandırdı. Gül, ”Hem ben değişmişim hem de başkan değişmiş.” dedi.

GÜL’E ATANMA SIKINTISINI DİLE GETİRDİ

Erzincan Belediye Sarayı önünde çok sayıda vatandaşın sevgi gösterisi ile karşılanan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e bir öğretmen adayı atama sıkıntısını dile getirdi. İstanbul Üniversitesi Üstün Zekalılar Öğretmenliği’nden mezun olmuş Kübra Deniz (24), bilim sanat merkezlerine kendilerinin yerine sınıf öğretmenlerinin atanmasını şikayet ettiği görüldü. Cumhurbaşkanı Gül’ün konuyla yakından ilgileneceği öğrenildi.