Cumhurbaşkanı Sezer Antep halkını övdü

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Antep'e Gazi unvanının verilmesinin yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında şunlara değindi:

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Sezer’in Antep’e Gazi unvanının veriliş yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesaja yer verildi. Sezer mesajında şunları ifade etti:

“Tarih boyunca çekim merkezi olan ve farklı uygarlıkların izlerini taşıyan Gaziantep, kültür, tarih ve sanayi kenti olarak geçmişten gelen önemini korumaktadır. Evrensel zenginliklerinin yanı sıra Gaziantep’in Ulusal tarihimiz içinde de ayrı bir yeri ve önemi vardır. Bağımsızlık savaşında birlik ve beraberliğini, dayanışma ruhunu, yurt sevgisini en üst düzeye çıkaran Gazianteplilerin, Ulusumuzun belleğine kazınan inanılmaz direnişi Gazi unvanıyla ölümsüzleştirilmiştir. Cumhuriyet’le birlikte öncü rolünü sürdüren Gaziantep, Atatürk devrimlerinin benimsenmesinde ve çağdaş uygarlık düzeyine yükselme yürüyüşümüzde örnek bir kent olmuştur. Bugün ülke ekonomisine, tarihsel ve kültürel mirasımıza katkılarıyla Gaziantep gelişimini hızla sürdürmektedir. Ulusumuzun gönlünde çok özel bir yeri olan Antep’e “Gazi” unvanının verilişinin yıldönümünü kutluyor, büyük kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, Gaziantepli yuttaşlarımıza esenlikler diliyorum.”