Cumhurbaskani Sezer kutlamalari kabul etti

ANKARA - Cumhurbaskani Ahmet Necdet Sezer, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurulusu'nun 82. yildönümü dolasiyla TBMM'de tebrikleri kabul etti.

Tören salonuna ilk olarak Basbakan Recep Tayyip Erdogan geldi. Erdogan’in ardindan ise CHP Genel Baskani Deniz Baykal salona geldi. Basbakan Erdogan, Orgeneral Özkök ile kendilerine ayrilan yerden selamlasirken, Danistay Baskani Ender Çetinkaya ile tokalasti. Basbakan Erdogan, Anayasa Mahkemesi Baskani Tülay Tugcu ve Yargitay Baskani Osman Arslan ile de selamlasti.

Genelkurmay Baskani Orgeneral Hilmi Özkök, Bakanlar Kurulu üyeleri, Yargitay Baskani Osman Arslan, Danistay Baskani Ender Çetinkaya, Anayasa Mahkemesi Baskani Tülay Tugcu, DYP Genel Baskani Mehmet Agar, Anavatan Partisi Genel Baskani Erkan Mumcu, kuvvet komutanlari, milletvekilleri, Ankara’da görev yapan korgeneral, tümgeneral, tuggeneraller, genel müdürler, sivil toplum kurulusu temsilci ve yabanci misyon sefleri Cumuhurbaskani Sezer’i tebrik etti.

Bekleme salonunda Devlet Bakani Nimet Çubukçu’nun diger bakanlara uzun süre bir seyler anlattigi gözlendi. Törene katilan AK Partili milletvekili sayisinin azligi dikkat çekti.

Törene ayrica YÖK Baskani Erdogan Teziç ve Ankara’da bulunan üniversitelerin rektörleride katildi. Tören salunundaki bekleme esnasinda YÖK Baskani Prof. Dr.Erdogan Teziç ile AK Partili TBMM Baskanvekili Ismail Alptekin uzun süre sohbet etti.

Cumhurbaskani Sezer, yabanci misyon seflerinin tebriklerini kabulü esnasinda ilginç bir olayda yasandi. Tayland Maslahatgüzari Pornpiman Chandee’nin Sezer’e bir sey verdigi dikkat çekti. Kabul sonrasinda basin mensuplaninin Chandee’nin ne verdigini sormalari üzerine Sezer, elindeki Atatürk rozeti ile berketi simgeleyen file benzer boncuklari basin mensuplarina gösterdi.

Cumhurbaskani Sezer, ilk olarak Filistin Büyükelçisi Fuad Yasin’i kabul etmesi dikkat çekti.

Sezer, tören sonrasinda her yil oldugu gibi basin mensuplarinin bayramlarini tebrik etti.

Tören sonrasinda Basbakan Erdogan ve törene katilan 12 bakanla birlikte Meclis’teki makaminda bir süre toplanti yapti.