Cumhurbaskani Sezer’in Picasso hayranligi

Cumhurbaskani Ahmet Necdet Sezer, esi Semra Sezer ile birlikte, Sabanci Üniversitesi Sakip Sabanci Müzesi'ndeki ''Picasso Istanbul'da'' sergisini gezdi.

Müzeye gelisinde Sabanci Holding Yönetim Kurulu ve Sabanci Üniversitesi Mütevelli Heyeti Baskani Güler Sabanci, merhum isadami Sakip Sabanci’nin esi Türkan Sabanci, Akbank Yönetim Kurulu Üyesi ve Murahhas Azasi Suzan Sabanci Dinçer, Sabanci Holding CEO’su Ahmet Dördüncü ve Sakip Sabanci Müzesi Müdürü Dr. Nazan Ölçer tarafindan karsilanan Cumhurbaskani Ahmet Necdet Sezer, Dr. Nazan Ölçer ve öteki yetkililer tarafindan yapilan anlatimlar esliginde Picasso Istanbul’da sergisini gezdi.
Daha sonra Atli Kösk’e geçen ve Osmanli Hat Sanati Koleksiyonu’nu gezen Cumhurbaskani Sezer, eserler hakkinda müzenin danismanligini yapan Dr. Filiz Çagman’dan bilgi aldi.
Atli Kösk’ün Kirmizi Salonu’nda bir süre dinlenen Cumhurbaskani Sezer, burada Müze Seref Defteri’ni imzaladi. Sezer, Seref Defteri’ne sunlari yazdi:
”Atli Kösk Müzesi’nde Picasso’nun eserlerini görmekten büyük mutluluk duydum. Bu güzel serginin gerçeklesmesinde emegi geçen herkesi içtenlikle kutluyor, tesekkürlerimi sunuyorum.” Cumhurbaskani Sezer ve esine, Cumhurbaskanligi Genel Sekreteri Kemal Nehrozoglu ve esi Müserref Nehrozoglu da eslik etti.
Cumhurbaskani Ahmet Necdet Sezer, esi Semra Sezer ile beraberindekiler, saat 17.00’de müzeden ayrildi.

ATACANLI’DAN AÇIKLAMA
Bu arada, Cumhurbaskanligi Disisleri Basdanismani ve Özel Kalem Müdürü Sermet Atacanli da yaptigi açiklamada, Cumhurbaskani Ahmet Necdet Sezer’in, ”Picasso Istanbul’da” sergisini gezmekten mutlu oldugunu, serginin getirilmesi ve müzenin olusturulmasinda emegi geçenlere de tesekkür ettigini söyledi.
Atacanli, Cumhurbaskani Sezer’in, özellikle ögrencilerin Picasso sergisini mutlaka görmesini istedigini ve bunun için ögrencilere olanak yaratilmasi gerektiginin de önemine isaret ettigini vurguladi.