Cüneyt Arkın; ‘Bu ülke için her an canımı veririm’

Bedelli askerlik yapan oğullarının yemin törenini izlemeye gelen ünlü sanatçı Cüneyt Arkın ve eşi, duygulu anlar yaşadı.

Burdur 58’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı, 102’nci dönem bedelli askerleri ağırlıyor. Yurt dışında en az 3 yıl fiili olarak kalarak bedelli askerlik yapma şansı elde eden askerler, bir haftalık vatani görevlerini tamamladı. Toplam 21 gün askerlik yapacak olan 3 bin 650 asker arasında ünlü sinema sanatçısı Cüneyt Arkın’ın (Fahrettin Cüreklibatur) oğlu Murat Cüreklibatur da vardı. Vatani görevini bedelli olarak yapan Murat Cüreklibatur’un mutlu gününe ortak olmak için Burdur’a gelen baba Cüneyt Arkın, anne Betül ve kardeşi Kaan, töreni protokol sıralarında izledi. Tören boyuncu askerlerin arasında oğlunu görmeye çalışan anne Betül Cüreklibatur, elinde fotoğraf makinesi ile neredeyse tören boyunca ayakta bekledi. Tören sırasında duygulu anlar yaşayan aile, daha sonra bir araya geldi.

Askeri kıyafetleri ile oğlu Murat’ı gören Cüneyt Arkın duygulanarak oğlu Murat’a sarıldı. Murat sarılmanın sonunda babasına, “Bak benim sayemde bir kez daha basının önüne çıktın.” diyerek espri yaptı. Bu güne kadar oynadığı sinema filmlerinde Türklerin kahramanlık destanlarını işleyen Cüneyt Arkın, “Bir oğlum, bir vatanım, bir bayrağım ve bir toprağım var. Bunlar için her an canımı vermeye hazırım. Bu ülke birçok genç şehitlerin kanıyla sulandı. Ben 70 yaşındayım. Çektiğim filmlerle hayırlı hizmetler yaptığıma inanıyorum ve gerekirse ülkemizin şehitleri arasına girmekten hiçbir zaman çekinmem.” şeklinde konuştu.

Töreni Vali Can Direkçi, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Aydın Bacık, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, İl Emniyet Müdürü Ekrem Sevindik, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı Piyade Kurmay Albay Mustafa Bingül ve asker yakınları izledi. Yemin töreninden sonra çarşı iznine çıkan askerler, haftaya bir kez daha Burdur’u gezme fırsatı bulacak. Bir sonraki hafta sonu ise terhisler başlayacak.