Cüneyt Genel Müdür oldu

Etimesgut Şekerspor'da genel müdürlük görevine Cüneyt Tanman getirildi.

İkinci Lig B Kategorisi’ne yükseldikten sonra flaş transferleriyle gündeme gelen Etimesgut Şekerspor’da, Adnan Sezgin’in Galatasaray’a gitmesiyle boşalan genel müdürlük görevine, Galatasaray’ın eski futbolcularından Cüneyt Tanman getirildi.
Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin Ankara Şubesi’nde düzenlenen basın toplantısıyla, Cüneyt Tanman’ın genel müdürlük görevine getirildiğini açıklayan Etimesgut Şekerspor Başkanı Hızır Demir, Adnan Sezgin ile başlayan kurumsallaşmanın Cüneyt Tanman ile devam edeceğini belirtti.

Demir, “Futbolcu geçmişi tertemiz, bütün renklerin saygı duyduğu Cüneyt Tanman’ı ikna etmedik bağrımıza bastık, ailemize aldık. Bu satten sonra takımın patronu Cüneyt Tanman’dır ” dedi.

Demir, bundan sonra çok gerekli olmadıkça basının karşısına çıkmayacağınıda sözlerine ekledi.

Öte yandan Demir sorulan bir soru üzerine, Cebeci Stadı ile ilgili olarak bir girişimlerinin olduğunu ve cevap beklediklerini söyledi.

Şekerspor’a geldiği için çok mutlu olduğunu ve bu mutluluğun devam etmesini istediğini söyleyen Cüneyt Tanman, Şekerspor’a gelmesinde bir kaç neden olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Buraya gelmemin en büyük nedeni Şekerspor projesine inanmış olmam. KC Grup gibi çok güçlü bir firma ve başkanımız, Şekerspor’un kurumsallaşması adına çok yararı oldu. Tesisleri gezdiğimde Şekerspor’un 1. lig için hazırlanmış olduğuna inandım. Ayrıca takıma çok kaliteli oyuncularda alındı. Böyle bir alt yapı benim işimi çok kolaylaştıracak.”

Tanman, Şekerspor’daki görevinin, bütün birimlerin bir araya getirilmesi ve takımın belirlenen hedeflere ulaştırılması olduğunu kaydetti.

Tanman, İtalya ile Fransa arasında oynanan final maçında İtalyan futbolcu Materazzi’ye kafa atan ve kırmızı kartla oyun dışında kalan Zidane ile ilgili bir soruya ise, “Brezilya karşısında oynadığı oyunla benim saygımı bir kat daha artırmıştı, ancak böyle bir futbolcunun kariyerinin son maçında futbol geçmişine ihanet etme hakkı yoktur” yanıtını verdi.