Cuntadan milli güvenliğimize şok tehdit!

Cuntada milli güvenliği tehdit eden bağlantı var. Fuhuş çetesi, yabancılara bilgi sızdırma ve neler neler...

‘Ergenekon Silahlı Terör Örgütü’ iddiasıyla sürdürülen soruşturma kapsamında hazırlanan Kafes Eylem Planı iddianamesinde, sanık emekli Binbaşı Levent Bektaş’ta ele geçen bir belgeyi inceleyen savcılar, ”Bu organize yapı milli güvenliğimizi tehdit eden başka organize örgütlerle irtibatlı” değerlendirmesinde bulunuldu.

Özel Yetkili Cumhuriyet Savcıları Ercan Şafak ve Murat Yönder tarafından azınlıklara yönelik eylem planlarının hayata geçirilmesi amacıyla 2009 yılında hazırlandığı tespit edilen ”Kafes Eylem Planı” ile ilgili iddianamede önemli bir ayrıntı dikkat çekti.

DENİZ’DE FUHUŞ ÇETESİ

Kafes planının altında imzası bulunan Poyrazköy iddianamesi sanığı emekli Binbaşı Levent Bektaş’ta ele geçen DVD’deki belgeler arasında bulunan ”Eleman ve Organizasyon” başlıklı dosyada, Deniz Kuvvetleri içinde istihbarat amaçlı fuhuş çetesinin oluşturulduğunun anlatıldığı belirtildi. Belgede, Deniz Kuvvetleri’nde görevli sivil memurlar ve değişik rütbedeki birçok askeri personelin isimlerinin yer aldığı kaydedildi.

YABANCILARA BİLGİ  SIZDIRMA

Ele geçen tüm belgelerin uzman bilirkişilere inceletildiği vurgulaması yapılan iddianamede şu değerlendirmeye yer verildi: ”Kurulan bu organize fuhuş organizasyonunun Deniz Kuvvetleri içinde istihbarat amaçlı olduğu kanaati oluşmuştur. Subay ve astsubayların dışardan bir kısım kadınlar ile de fuhuş yaptıkları, subaylar ile sivil memurlar arasında yaşanan ilişkilerin atamalarda etkili olduğu görülmüştür. Deniz Kuvvetleri içinde görülen bu organize yapının milli güvenliğimizi tehdit eden başka organize örgütler ile irtibatlı olduğu değerlendirilmektedir. Bu örgütlerin faaliyetlerinin başında; yurtdışına bilgi sızdırma faaliyetleri, diğer fuhuş örgütleri, uyuşturucu örgütleri, bölücü ve bölgeci örgütler gelmektedir.”

STAR