D-100 Karayolu’nda trafik çilesi

Bahçelievler'de D-100 Karayolu üzerinde bulunan İncirli Köprüsü'ne takılarak yola düşen TIR dorsesi, D-100 Karayolu'nun yaklaşık 2 saat trafiğe kapanmasına neden oldu.

Sürücüler saatlerce yolun açılmasını beklerken TIR sürücüsü karayolları yetkililerini suçladı. Aynı yerden iki gün önce aynı TIR’la geçtiğini belirten sürücü yola yeni asfalt atıldığını ve yükselen yol hakkında köprüye yeni yükseklik levhası asılmadığını iddia etti.
Alınan bilgiye göre Topkapı’dan Büyükçekmecçe istikametine giden 34 U 6476 plakalı TIR’ın sürücüsü İncirli Köprüsü altından geçmek isterken TIR’ın dorsesi köprünün alktına çarparak yola düştü. Sağ şeritten seyreden TIR da yola devrildi. Bu sırada yolda seyir halinde olan sürücüler ve vatandaşlar büyük panik yaşadı. Dorsenin düştüğü yerde bulunan bir kişi hafif yaralandı. Kaza olası bir faciaya yol açmadan atlatılırken, kapanan D-100 Karayolu sürücülerin çilesi oldu. Yola devrilen TIR ve dorsesi saatlerce yolda bekledi. Olay yerine gelen trafik polisleri olay yerine vinç çağırmaktan başka birşey yapamadı. Yaklaşık bir saat sonra gelen vinç yine bir saat süren bir çalışma sonunda TIR’ı ve dorseyi yolun sağına çekti. Bu sırada yolda olan sürücüler ve yolcular araçların içinde bekledi.

TIR sürücüsü Ayhan Ünal “İki gün önce geçtiğim yerden aynı araçla geçmeye çalıştım ancak dorse üst köprüye çarparak yola düştü. Ne olduğunu anlayamadım” dedi. Kazanın şokunu atlattıktan sonra yola baktığını belirten Ünal, “Yola yeni asfalt dökülmüş ve yol yaklaşık 20 cm yükseltilmiş. Bunu TIR’ın içindeyken fark etmem mümkün değil ancak aşağı inip yola bakınca anladım. Köprünün yüksekleği hakkında da herhangi bir levha asılmamış. Suçlu karayolları.” şeklinde konuştu.

Yolun bir an önce açılmasını bekleyen sürücüler de “Saatlerdir yoldayız. Yapacak bişey yok araçların içinde bekliyoruz.” dedi.