Daihatsu çocukları sevindirdi

Daihatsu, 'Başarılar Ödülle Taçlandırılmalı' projesi kapsamında başarılı öğrencileri Paris EuroDisney'de ağırladı.

2005-2006 öğretim yılında gösterdikleri başarılı bir dönemden sonra Paris’teki EuroDisney’de eğlenen 24 başarılı öğrenci, gezi sonrası sevinçlerini ve heyecanlarını basın mensuplarıyla paylaştı. Daihatsu Türkiye Genel Müdürü Ali Haydar Bozkurt, Çırağan Otel’de düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Bakanlığın tesbitiyle belirlenen çocukların götürüldüğü geziden amaçlananın, çocukların bu yaşta ufuklarının genişlemesine katkıda bulunmak olduğunu ifade etti. Bozkurt, “Çocuklar, hedef koyarken, yurtdışında gördüklerini de unutmasınlar. Bir amaç da eğitimlerinde başarılarının sürmesine katkıda bulunmaktır” dedi.

Kendileri gibi, diğer kurum ve kuruluşların da sosyal projelere bütçe ayırmaları gerektiğine işaret eden Bozkurt, “Bu ülkenin geleceği için çorbada herkesin tuzu olmalı. Mutlaka, kuruluşların sosyal sorfumluluk projeleri olmalı” diye konuştu.

Programa katılan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Çocuk Hizmetleri Daire Başkanı Osman Bilgin de, SHÇEK olarak, kamu kurumları ile olduğu gibi gönüllü özel kuruluşlarla da işbirliğine gittiklerini belirtti. Korunmaya muhtaç 24 başarılı çocuğun 4 günlük Paris gezisine gittiklerini hatırlatan Bilgin, bu gezilerin, çocukların kazanacakları yeni başarılarda motive edici olmasını beklediklerini söyledi. Bilgin, bu çalışmaların diğer kurumlara da örnek olmasını diledi.

Bu arada, basın mensuplarıyla sohbet edip, gezi izlenimlerini anlatan çocuklar, Paris’i beğendiklerini, ancak yemeklerini beğenmediklerini söylediler. Bazı çocuklar ise Türkiye’nin güzelliklerinin yerini hiçbir yerin karşılamadığını ifade ettiler.

2004 yılında başlayan ve gelenekselleşen ‘Başarılar Ödülle Taçlandırılmalı’ projesi, Daihatsu Türkiye ve T.C Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçiriliyor.