Daily Mirror’dan Türkiye’de asilsiz tecavüz suçlamasi

MUGLA - Ingiliz Daily Mirror gazetesi, bugünkü sayisinda Mugla'nin Marmaris ilçesine annesi ve kizkardesiyle tatile giden 17 yasindaki bir Ingiliz kizin tecavüze ugradigini iddia etti.

Haberde kizin ve ailesinin isimleri verilmezken, yalnizca kaldiklari otelin adi geçiyor. Iddiaya göre, sözkonusu Ingiliz kiz, Alize Otel yanindaki bir insaatta tecavüze ugradi. Bunun üzerine otel yetkilileri, “Polise gitmezseniz seneye bedava tatil veririz.” dedi. Aile buna ragmen polise gitti. Daha sonra ülkelerine dönen genç kiz ve ailesi, olayi basina yansitti.

Daily Mirror gazetesinde tecavüz olarak bahsedilen olay, Marmaris’teki adliye ve polis kayitlarinda ise farkli biçimde yer aldi. Polise giden genç kizin tecavüze ugramadigi, otel görevlileriyle aralarinda geçen konusmadan bir saat önce bir erkekle iliskiye girdigi ögrenildi. O erkek de polise giderek, “Birkaç saat önce birlikte olduk. Kendi rizasiyla iliskiye girdik.” seklinde ifade verdi.

Daha sonra adliyeye sevk edilen kizin, babasi belli olmayan bir çocuk sahibi oldugu ve Marmaris’te birçok kisiyle iliski yasadigi ortaya çikti. Mahkemede tecavüz olmadigi yönünde ifade degistiren Ingiliz kizin, Alize Otel’e dönünce, “Bize, bunu Ingiliz gazetelerine anlatmamamiz için ne vereceksiniz?” dedigi öne sürüldü.