Daireler peynir ekmek gibi satılıyor

Antalya'nın Alanya İlçesi Mahmutlar Beldesi'nde yapılan apartman daireleri, boyası bile kurumadan satılıyor.

Yabancıların en çok tercih ettiği beldelerden biri olan Mahmutlar’a turistlerin ilgisi gün geçtikçe daha da artıyor. Mahmutlar, Alanya ve çevresi Türkiye’ye yerleşmek isteyen yabancıların ilk tercihi olmaya devam ediyor.
Mahmutlar Beldesi’nde apartman inşaatı yapan firmalardan Yalı Construction’un müteahhidi Dursun Derya Balıkçı, dairelerin inşaat halindeyken alıcı bulduğunu söylüyor. İnşaat tamamlandığında satılmayan daire kalmadığını ifade eden Balıkçı, daire alanların tamamının yabancılar olduğunu belirtiyor.

Mahmutlar’daki Mehmet Çakır Caddesi üzerinde bin 200 metrekarelik alana inşa ettikleri 9 katlı apartmandaki 27 dairenin 8’ini bir hafta içinde sattıklarını anlatan Balıkçı, dairelerin 4’ünü Danimarkalılara, 2’sini Hollandalılara, diğer 2’sini ise Norveçlilere sattığını belirttti.

Daire fiyatlarının katına ve görüş alanına göre değiştiğini söyleyen Balıkçı, dairelerin 70 bin ile 160 bin Euro arasında değiştiğinin altını çizdi. Yabancıların Mahmutlar’ı tercih etmelerini şehir planının düzgünlüğüne ve beldenin hızla gelişmesine bağlayan Balıkçı, “Beldemiz Belediye Başkanı Alaattin Çakır sayesinde büyük kimlik değiştirerek adeta yabancıların yerleşim yeri haline geldi. Beldemiz gelecek yıllarda daha güzel hale gelecek.” dedi.