Dalgıç köpekler 25 metre derinlikten sahibinin attığı taşı çıkartıyor

Antalya'da 2,5 metre dalış yapabilen köpekler, sahibinin kıyıdan attığı taşı çıkararak geri getiriyor.

Antalya’da 2,5 metre dalış yapabilen köpekler, sahibinin kıyıdan attığı taşı çıkararak geri getiriyor. Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı dünyaca ünlü turizm beldesi Side’de Lale Park Otel’in sahibi Nevzat Gökkoca’ya ait Rottweiler cinsi Zeyna(7) ve Suki(4) isimli köpekler, 2,5 metre derine kadar dalabiliyor. Sahibi tarafından özel olarak eğitilen köpekler, derinlere atılan her şeyi dalıp çıkartarak, görenleri şaşırtıyor.

.
Side’de 25 yıldır turizmcilik yaptığını belirten Gökkoca, Suki’nin Zeyna’nın yavrusu olduğunu söyledi. Anne ve kız 2 köpeğin denizde dalma konusunda tecrübeli olduğunu belirten Gökkoca, aktif sezonda çoğu zaman Side’de denize köpekleriyle birlikte girerek yüzdüklerini söyledi.
İki köpeğine de denizde 2,5 metreye kadar dalmayı kendisinin öğrettiğini belirten Gökkoca, köpeklerinin denizde yüzmeyi sevdiğini kaydetti. Gökkoca, “Anne ile kız olan iki köpeğime sürekli denizde yüzerek dalmayı öğrettim. Kıyıdan attığım taşı 2,5 metre derinliğe kadar dalarak ağzıyla çıkartıyor. Suki, bazen deniz içinde suyu bulundırarak annesinin dalarak taşı çıkarmasına engel oluyor. Atılan taşı hep kendisinin çıkarmasını istiyor. Rottweiler cinsi köpekler, kendisine öğretileni hemen kavruyor. Çok akıllı ve sahibine bağlı köpekler. Köpeklerin denizden taş çıkarması en fazla turistlerin ilgisini çekiyor. Köpekler denizde her taş çıkarışında turistler alkışlıyor. ” diye konuştu.