Dalında kalan portakal tüketiciye birinci elden satılacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Çukurova'da üretilen narenciyenin dalında kalmaması için Adana Çiftçiler Birliği ile işbirliği yaparak, "Üreticiden tüketiciye narenciye satış noktası" uygulaması başlatıyor.

Çiftçilerler yaptığı görüşmelerden sonra, üreticileri rahatlatacak ve narenciyenin halka çok ucuz ulaştırılmasını sağlayacak proje üreten Durak, kavun ve karpuz satışlarının yapıldığı gibi, narenciye ürünlerinin üreticiden tüketiciye doğrudan satışının yapılması için şehrin muhtelif yerlerine pazar kuracak. “Üreticiden tüketiciye narenciye satış noktaları”nın ilki 3 Şubat Cuma günü saat 11.00’de Merkez Camii yanındaki alanda başlayacak ve uygulama 21 ayrı bölgede devam edecek.

Başkan Durak, Türkiye’de yine bir ilk’in gerçekleşeceği uygulama ile ilgili şu bilgileri verdi; “Çiftçilerimizin sıkıntılarını dinledikten sonra üretici ile tüketiciyi buluşturma kararını aldık. Büyükşehir Belediyesi olarak, Seyhan ve Yüreğir ilçelerinde 21 noktada satış bölgeleri belirledik. Çiftçi ister kendisi veya belirleyeceği kişilerle, ürününü kamyonete yükleyip, belirlediğimiz alanlarda vatandaşa satışa sunacak. Bunun karşılığında da belediyemiz rüsum alarak gelir elde edecek. Böylece narenciye üreticiden tüketiciye doğrudan ulaştığı için her iki kesimde mutlu olacak”