Damat – kayınpeder kavgası

İzmir'in Buca İlçesi'nde bir kişi kayınpederini silahla yaralayıp yanındaki arkadaşını öldürdü. Olaydan sonra kaçan şahsın yakalanması için çalışma başlatıldı.

Olay, Buca 220/27 Sokak’taki parkta önceki gece saat 23.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, eşi kendisini terkeden Yücel Özkaraman (34), kardeşi Dinçer Özkaraman ile birlikte sokakta kayınpederi İbrahim Sara (42) ve arkadaşı Özer Önder (36) ile karşılaştı. Damadı Yücel Özkaraman’ın yanındaki torununu almak isteyen İbrahim Sara ile damadı arasında tarışma çıkıp kavgaya dönüştü. Bunun üzerine tabancasını ateşleyen damat Yücel Özkaraman, kayınpederi İbrahim Sara’yı sol kolundan, yanındaki arkadaşı Özer Önder’i ise göğsünden vurdu. Hurdacılık yapan ve Örnekköy’deki Güçsüzler Evi’nde kaldığı öğrenilen Özer Önder, olay yerinde yaşamını yitirirken, sol kolundan yaralanan İbrahim Sara, Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yücel Özkaraman ve kardeşi Dinçer Özkaraman (26) ise olay yerinden kaçtı. Gördüğü tedavinin ardından taburcu edilen İbrahim Sara, ifadesi alınmak üzere Cinayet Bürosu’na götürüldü. Sara, damadının kızına sürekli baskı yaptığını söyledi.
Polis olay yerinde kavga sırasında kullanıldığı tahmin edilen tornavida ve vücut geliştirme yayı buldu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.