Danimarka’ya tepki için bayrak yaktılar

Danimarka başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde Hz. Muhammed'in dergi ve gazetelerde karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler çığ gibi büyüyor.

İslam ülkeleri başta olmak üzere, Avrupa ülkelerinin Hz.Muhammed’e yönelik yaptıkları çirkin saldırılara tepkiler büyüyor. Erzincan’da Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen gösterilerde, Danimarka mallarının boykot edilmesi kararı alınırken, Danimarka ve Avpura Birliği bayrakları yakıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan grup, ‘Avrupa şaşırma, sabrımızı taşırma’ ve ‘İslama uzanan eller kırılsın’ sloganları attı. Avrupa ülkelerinin dostluğunu kazanma adına taviz üstüne taviz verildiğini ve dinden bile ödün verildiğini ileri süren Erzincan Ülkü Ocakları Başkanı Abdullan Türkmen, “Bu tavizler kafirlere cesaret verdi. Tek çözüm Allah’ın dediğini yapmak. Başka bir çözüm bizi daha da rezil duruma düşürür. Danimarka ve buna benzer ülkelerin mallarını boykot etmeye davet ediyoruz.” açıklamasında bulundu. Müslüman Türk gençliği olarak, tüm dünyadaki insanların kardeşçe, insanca yaşamalarını ve birbirlerinin dini inançlarına sonsuz saygı göstermelerini istediklerini dile getiren Türkmen, çirkin hareketi yapanların biran evvel cezalandırılmasını ve sorumluluran tüm İslam aleminden özür dilemesini beklediklerini kaydetti.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan grup daha sonra sloganlar atarak, Danimarka ve Avrupa Birliği bayraklarını yaktı. Grup, İstiklal Marşı okuduktan sonra dağıldı.