Danıştay’a rest: Ankara’yı gel sen yönet!

Erdoğan, Danıştay'ın Ankara'daki ulaşım ücretlerini 6 yıl öncesine çeviren kararına çok sert bir yorumda bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da yapımı tamamlanan sağlık tesislerinin toplu açılış töreninde konuştu. Törende, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve hükümetetn bazı isimler de hazır bulundu.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Türkiye çok ciddi bir değişim yaşıyor. Eksiklerimiz var mı var. Biz on yılların eksikliklerini gideriyoruz. Hastaneleri birleştireceğiz dedik. Yapamazsınız dediler. Bakın yaptık. Uluslararası sağlık kriterlerinde geçmişle kıyaslanamayacak ilerlemeler kaydettik.

Paran varsa 112 acil vardı. Paran yoksa yoktu. Ortada bırakırlardı seni. Beni bıraktılar çünkü. Şimdi istediğiniz hastaneye istediğiniz gibi gidiyorsunuz. Bu ülkenin kuntakinteleri vardı. Sabah saat 5’te hastaneye gideceksin sıraya geçeceksin. muayene olabilirsen öp başına koy. Bunları hep yaşadık mı? Yaşadık.

Tam Gün Yasası ile özel muayene haneye gitme olayının büyük ölçüde önün geçtik. Yeşil Kart almaması gerekenler bile gidiyorlar ne yapıp edip Yeşil Kart alıyor ve hakkı olan vatandaşın hakkını yiyor. Bu noktada vatandaşlarımızın yardımına ihtiyacımız var. Bu tür hizmet alanları bize ihbar edin. Bu noktada uyarın ki adalet yerini bulsun.

DEMOKRASİ OTOBANLARI DA YAPACAĞIZ

Adalette de ciddi gelişmeler yaşayacağız. Avrupa’nın en büyük adalet sayalarını inşaa ediyoruz. Bazıları karşı çıkıyor. Eğitimde, sağlıkta gelişmeler tamam ama adalete dokunmayın. Duble yol yapın ama demokrasiye ve anayasaya dokunmayın. Böyle bir şey olabilir mi? Ülkemizin her alanda gelişmesini sağlayacağız. Demokrasimiz de gelişecek adaletimizi de…

Duble yolları yaptıysak otobanlar yaptıysak, demokrasi otobanlarını da yapacağız. Anayasa çalışması yapacağız diyoruz. Biz buna karşı çıkıyoruz istemezük diyorlar. Bunu Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz diyorlar.

Muhalefet anayasa değişiklinin içinde ne olduğuınu bilmeden karşı çıkıyor. Önce içinde ne olduğuna bak sonra karşı çık. Yok çünkü düşünce belli…

Muhalefetten randevu talep edeceğiz verdiler verdiler, vermezlerse milletimize duyuracağız. Bunu milletimize götüreceğiz. Söz de karar da milletindir.

DANIŞTAY’A ULAŞIM ZAMMINI GERİ ÇEKME TEPKİSİ

Tam bir haftadır Ankara’da ulaşım keşmekeşi yaşanıyor. Danıştay karar alıyor ve ulaşım fiyatını tam 6 yıl öncesine götürdü. Akaryakıtın fiyatını Ankara Büyükşehir Belediyesi mi belirliyor? Yedek parçanın fiyatını Ankara Büyükşehir Belediyesi mi belirliyor? Nasılsa bu Ankara Büyükşehir Belediyesi Ak Parti’nin belediye batsında nasıl batarsa batsın demek bu Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne kötülük olmaz vatandaşa kötülük olur.

Neymiş ben konuşamam. Konuşacağız. Çünkü bu ülkede hak ve adalet tahsis edilmeli. Böyle bir yargı kararı olamaz. Sadece 41 trilyon ulaşımda zarar… 6 yıl öncesinin fiyatıyla bu zarar yılda 480-500 trilyona varıyor. Bu zararla bu belediye yürrü mü? Yürümez. Belediye kapısına kilidi vuru ondan sonra da gelir Danıştay o belediyeyi işletir. Gelsin işletsin.

Biz bu ülkede atanmış memur değiliz. Sen nedi olsa 65 yaşına kadar oradasın. Kimse sana dokunamaz.

Onun için bu ülkede seçilmiş ve atanmış ayrımı yapmamalıyız. Herkes görevini en iyi şekilde yapmalı. Atılacak adımlarda ülke menfaatleri ön planda tutulmalı.