Darülaceze sakinleri piknikte bir araya geldi

Darülaceze personeli, aileleri ve sakinleri piknikte bir araya geldi.

Darülaceze personeli, aileleri ve sakinleri piknikte bir araya geldi. Darülaceze ailes’nde heyecan sabahın erken saatlerinde başladı. Okmeydanı’nda kurum bahçesinde toplanan piknik katılımcıları sabahın erken saatlerinde alana intikal etti.

Şehrin ortasında olmasına rağmen Darülaceze’nin bahçesinin de en az bu piknik alanı kadar güzel ve nezih olduğunu söyleyen Darülaceze Başkanı Bayhan, sürekli aynı mekânda olmalarından dolayı mekân değişikliğinin sakinlerin ruhsal yenilenmelerini sağladığını, DSİ’nin de kapılarını açarak örnek bir sorumluluk sergilediğini belirtti.

Bayhan, “Bu tür organizasyonlar toplumsal dayanışmayı, birlik ve kaynaşmayı sürekli canlı tutmaktadır. İnsanların gönlüne ekilen sevgi tohumları en değerli ve verimli meyvalarını hem ekene vermekte hem de topluma sunmaktadır. Bir şefkat kurumu olan Darülaceze merhamet ve sevgiden örülmüş bir gönül sarayıdır. Bu sarayın muhteşem sakinlerinin zaman zaman dış ortamlarda bir araya gelmesi ruhsal bir tazelenme ve yenilenmenin de kapısını aralamaktadır. Çok yönlü faydasını gördüğümüz; Boğaz, Edirne, Çanakkale, Bursa, Söğüt gibi kültür gezileri yeni programlar dahilinde devam edecektir. Bu güzel birlikteliklerin oluşmasında gayret gösteren, kurumu bize hediye eden ve günümüze kadar gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımızı arzediyoruz.” dedi.