Daum takımdan sabır istedi!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, dün sabah tesislerde topladığı oyuncularına son bir konuşma yaptı ve Galatasaray karşısında takımdan istediği iki şeyi açıkladı.

Alman çalıştırıcı, derbide sakin, çok paslı ve mücadeleci bir oyun ortaya koymaları gerektiğini belirtip, “Öncelikle sizden sabırlı olmanızı istiyoruz. Ayrıca gergin olmanıza da gerek yok” ifadelerini kullandı.

Bursaspor’un aldığı yenilgi ile şampiyonluk yarışının yeniden başladığının altını çizen Daum, futbolcularından derbide son günlerdeki çıkışlarını sürdürmeleri için dikkatli olmalarını, özellikle savunmada riske girmemelerini istedi.

Galatarasay’ın oyun özellikleri hakkında da takımına bilgiler veren tecrübeli çalıştırıcı, rakipte dikkat edilmesi gereken oyuncuları sıralayıp, bu isimlerin saha içinde yapabileceklerini tek tek anlattı, alınacak önlemleri ezberletmeye çalıştı.

‘Sorunlar geride kalacak’

Takımın sabretmesi, iyi pas yapıp, mücadele ederken yardımlaşması halinde sahada istediğini elde edebileceğini kaydeden Christoph Daum, “Artık iyi futbolla kazanma zamanı geldi. Derbiden alacağımız galibiyet tüm sorunlarımızın geride kalmasını sağlayacaktır. Biz güçlü bir ekimiz. Bunu sahaya yansıtmalıyız. Ben size güveniyorum. Eğer üç puana ulaşırsak kalan haftalarda önümüz açılacaktır” diye konuştu.

Emre taşları oynatacak

Sarı-lacivertli ekipte derbi öncesi en büyük sıkıntı Emre Belözoğlu olarak duruyor. Milli oyuncunun tedavisine son dakikaya kadar devam edileceği, forma giymemesi halinde ise takımdaki tüm taşların yerinden oynayacağı belirtildi.

Emre’nin oynamaması halinde Daum’un orta sahada Selçuk ile Mehmet Topuz’a şans tanıyacağı bildirildi. Bu durumda sağ kanatta Deivid ya da Özer forma giyebilecek. Özer’in sağa geçmesi halinde ise solda Vederson takıma dönecek, Deivid’in sağda oynaması halinde Özer sol kanatta görev yapıp Vederson’u yedeğe itecek.

Fenerbahçe’nin sahaya çıkaracağı savunma ise en net blok olarak göze çarpıyor. Daum, Gökhan Gönül, Lugano, Bilica ve Santos’dan oluşan geri dörtlüyü bozmayacak.