‘Dava evliligimi de bitirdi’

Zamanasimi nedeniyle düsen 'Adnan Hoca' davasinin bir numarali tanigi Ebru Simsek, 7.5 yillik hukuk mücadelesinin, devlete ve adalete olan inanciyla birlikte evliligini de bitirdigini söyledi

Gökhan Adli’yla da önümüzdeki günlerde bosanacagini açiklayan Simsek, “Esim bana bu süreçte çok destek oldu ama benim sinirlerim yiprandi. Su anda evliligim de bitti” diye konustu.

’19 yasindaydim’
Kararin ardindan bir daha konuyla ilgili konusmama karari aldigini belirten Simsek, sunlari söyledi:
“Bu olaylar ilk kez 1994’te ben 19 yasindayken basima geldi. Ama az bilinen bir sey var ki, ben hiçbir zaman Adnan Hoca’nin grubuna katilmadim. Dolayisiyla ben reddettigim için zaten bu savasi verdim, savciliga dilekçe verdim. 1999 yilinda polis evlere baskin yapti. Ondan sonra Emniyet beni ‘Taniklik yapar misiniz?’ diye çagirdi. Bir sekilde devletin tanigi oldum.”

‘Kimse sahip çikmadi’

“Ben hakikaten maddi ve manevi olarak çöktüm. Artik bu hükümeti de, devleti de Allah’a havale ediyorum. Herkesin Allah müstahakini versin. Çünkü ben artik çok yoruldum ve çok pismanim. 7.5 yil içinde bana kimse sahip çikmadi. Kimse size ekmeginizi vermiyor.”
“Bu arada ‘Adnan Hoca’nin bacisi, motoru’ diye adi geçen mankenlerin hepsi ortalikta gayet güzel, playboylarla gezip tozuyorlar. Yapima aykiri. Ama pismanim. Keske ben de öyle yapsaydim. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde hakkini aramak kadar aptalca bir hareket yok.”

‘Esimle arama girdi’

“Esim her zaman bana destek verdi. Sokakta basörtülü, basörtüsüz birçok insanin bana gelip de ‘Allah senden razi olsun, yüregimizin sesi oldun’ diye tebrik etmesi de en büyük gücümüz oldu. Ama bu davalar esimle benim arama girdi. Bu kadar destek olmasina ragmen benim sinirlerim çok yiprandi. Ve benim evliligim de bitti. Önümüzdeki günlerde bosaniyorum.”

Adnan Hoca’ya lanet olsun

“Su anda bana ait ne bir evim var, ne de bankada param. Ben su anda annesinin karnindan yeni dogmus bir çocuk gibiyim. O kadar acimasiz bir Türkiye ki… Birtakim çevreler demediler ki ‘Bu kiza bir sahip çikalim.’ O insanlar bunu demezken bir taraftan sunu düsünmediler, ‘Ya bu kiz bu mücadeleyi veriyor da nasil yasiyor?’
“Lanet olsun Adnan Hoca’ya! Hayatim Adnan Hoca’yla anilir oldu. Benim yeteneklerim, meziyetlerim var. Benim sesim var, ben Etiler gibi bir yerde canli canli program yapmis insanim.”

‘Artik sikâyetçi olmam’

“Hiç kimse kusura bakmasin. Bugün Adnan Hoca inanilmaz delillerle yakalansin, hatta bana desinler ki ‘Ebru sen gel sikâyetçi ol, 3 gün içinde bu dava bitecek ve kesin, garanti sonuç’ deseler yemin ediyorum sikâyetçi olmam. Benim için bitti artik.”
“Ben bu devlete de küstüm. Artik paçayi kurtarmaya bakiyorum. Temyiz hakkimi kullanmayi düsünmüyorum. Artik hayatimin bir 7 yilini daha adliye koridorlarinda geçirmek istemiyorum. Öyle bir gücüm kalmadi artik. Bundan sonra ne yapacagim konusunda açikçasi hiçbir fikrim yok.”