Davutoğlu resmi ziyarette bulunmak üzere Irak’a gidecek

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari'nin daveti üzerine 10-11 Kasım 2013 tarihlerinde resmi ziyarette bulunmak üzere Irak'a gidecek.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari’nin daveti üzerine 10-11 Kasım 2013 tarihlerinde resmi ziyarette bulunmak üzere Irak’a gidecek.

    Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Bakan Davutoğlu’nun sözkonusu ziyaret vesilesiyle, Cumhurbaşkanı Vekili Hudayr Huzai, Başbakan Nuri El Maliki, Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari ve Başbakan Yardımcısı Salih Mutlak olmak üzere Iraklı üst düzey yetkililerle görüşeceği belirtildi. Görüşmelerde Türkiye-Irak ikili ilişkilerinin yanı sıra güncel bölgesel ve uluslararası meselelere ilişkin fikir alışverişinde bulunulacağı aktarıldı.

    Davutoğlu’nun Irak’a gerçekleştireceği bu ziyaretin, iki ülke arasında dostluğa dayanan ilişkilerin daha da geliştirilip güçlendirilmesi bakımından önemli olduğu ve iki ülke arasındaki işbirliğini güçlendireceğine inanıldığı vurgulandı.