Davutoğlu’ndan Kılıçdaroğlu açıklaması: Yok dedi sonra kabul etti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi lideri Özdağ arasındaki gizli protokolün ortaya çıkması sonrası yaptığı telefon görüşmesini açıkladı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ümit Özdağ ile Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki gizli protokolün ortaya çıkmasının ardından çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ’ın açıkladığı ‘gizli anlaşma’ yeni bir tartışmayı başlattı. Özdağ, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile yaptıkları yazılı mutabakatı açıklamıştı.

3 BAKANLIK VE MİT BAŞKANLIĞI SÖZÜ

Buna göre Kılıçdaroğlu ile Özdağ, İçişleri Bakanlığı da dahil olmak üzere 3 bakanlık ve Millî İstihbarat Teşkilatı başkanlığı konusunda mutabakat yaptı.

YAZILI MUTABAKAT YAPMIŞLAR

Özdağ, “Söz vermek değil, yazılı mutabakatımız var. Biz İçişleri Bakanlığı dahil üç bakanlık ve Millî İstihbarat Teşkilâtı konusunda Kemal Bey’le mutabık kaldık.” ifadesini kullanmıştı.

DAVUTOĞLU’NDAN KILIÇDAROĞLU’NA SORULAR

Millet İttifakı’nda büyük tepki çeken itiraftan sonra açıklamalar peş peşe geldi. Gelecek Partisi’nden gelen “Bilgimiz ve onayımız dışında kişiler arasında mahfuz tutulan herhangi bir protokolün bizim açımızdan siyasi ve ahlaki değeri yoktur.” açıklamasından sonra Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuştu.