‘Dayak cennetten çikma mi?’

ISTANBUL - Deniz Akkaya'nin yedigi dayaklari anlatmasi üzerine yeniden gündeme gelen dayak olayinda yeni boyut.Meger dayaklar asik olan ünlüler varmis!

Bu Nasil Bir Sevgi Anlayisi
Deniz Akkaya’nin sevgilisi Murat Aslan’dan dayak yedigini iddia etmesiyle gündem bir anda degisti. Ve yillarca eslerinden dayak yiyen magdur kadinlarimizin durumu bir kez daha gözler önüne serildi. Yedigi dayaklardan hayati kararan kadinlarin yani sira, ne acidir ki bir o kadar dayagi arzu edenler de çogunlukta. Yani madalyonun öteki yüzünde dayak yedikçe sevildigini, sahiplenildigi hisseden, sevdigine daha çok baglanan hatiri sayilir bir çogunluk var.

Ünlü Türkücü Neler Yasadi?
Bu durumun sanat dünyasinda da o kadar çok örnekleri bulunuyor ki… ‘Dayak cennetten çikmadir” sözünü benimseyenler, dövüldükçe daha bir güzellesiyor. Yasa geregi isim veremesek de, çok ünlü bir türkücünün (Ibrahim Tatlises degil) yasadiklarini anlatinca herhalde kim oldugunu tahmin etmeniz hiç de zor olmaz. Yillar önce, simdi evli olan çok ünlü bir mankenle birlikte olan bu yakisikli türkücü, sevgilisini deli gibi kiskandigi için elini dayaga alistirmis bir kere.

‘Yer Misin, Yemez Misin?’
Kiskanmasina ragmen bir türlü kopamadigi sevgilisinden öcünü de döverek çikartan bu türkücü, sonrasinda olanlari görünce epey bir sasirmis. Çünkü sevdigi kadin dayak yedikçe ona daha çok baglanmaya, sözünden çikmamaya baslamis. “Ne kadar döversem o kadar baglaniyor” diyen bu ünlü, taktigi bir kere kapti ya. “Yer misin, yemez misin” misali ondan sonra her beraber oldugu kadina dayak atmaya baslamis.

Yillarca dayaga katlandilar…

Hem sever hem döver
Oryantal Asena, Ibrahim Tatlises ile olan beraberligi sirasinda sik sik bu tür olaylar yasadigini söylese de iliskisine yine devam etti.

Deniz’in dayagi sok yaratti
Deniz Akkaya, Murat Aslan’in kendisini dövdügünü söyleyince, dayak olayi bir anda gündeme düstü. Ve Deniz iliskisini noktaladi.

Yüzü gözü hep mordu
Cengiz Imren, kisa bir süre evli kalmasina ragmen Seren Serengil’i yüzünü gözünü sisirecek kadar çok dövdügünü itiraf etti.

Sokakta evire çevire dövüldü
Yasemin Kozanoglu’nu da bir dönem ask yasadigi Derya Danaci sokak ortasinda evire çevire dövmüs, yerlerde sürüklemisti.