Dayak yiyen öğretmenin burnu kırılmış

Kayseri'de dün bir öğrencisinin ağabeyi tarafından dayak yiyerek hastaneye kaldırılan
8 yıllık öğretmen Ömür Kuzgun (31) burnunun kırıldığını ve 10 gün iş göremez raporu aldığını açıkladı.

Kayseri İstikbal İlköğretim okulunda dün öğrencisi R.E’nin (12) ağabeyi 14 yaşındaki tarafından dayak atılan öğretmen Ömür Kuzgun, Kayseri Devlet Hastanesi Polikliniği önünde üyesi olduğu Türk Eğitim-Sen Kayseri 2

Nolu Şubesi yöneticileriyle basın açıklaması yaptı.

Kuzgun açıklamasında dayak olayının ardından burnunun kırıldığını açıkladı. Bu yüzden kaldırıldığı Kayseri Devlet Hastanesi tarafından kendisine 10 günlük rapor verildiğini belirten Kuzgun, “Olay sonrası burnumun kırıldığı tespit edildi. Bu nedenle 10 günlük iş göremez raporu verildi. Benim dileğim bundan sonra bu tür olayların yaşanmaması. Yetkililerin bu olayların tekrarlanmaması için gerekli önlemleri almalarını istiyorum.” dedi.

Türk Eğitim-Sen Kayseri 2 Nolu Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk’te öğretmen Ömür Kuzgun’un olayda hiçbir şekilde şiddet kullanmadığı halde saldırıya maruz kaldığını söyledi. Kuzgun’un yaşadığı olayın benzerlerinin okullarda sıkça yaşandığını da iddia eden Öztürk, “Ömür Kuzgun isimli öğretmenimiz kavgaya karışan iki öğrenciyi ayırmak isterken bu talihsiz olayı yaşamıştır. Bu tür olaylar okullarda her gün yaşanıyor. Ancak yetkililer tarafından saklanıyor. Ömür öğretmen olayların son kurbanı olmuştur. Öğretmenler artık huzurlu değil. Bu yüzden biz sendika olarak psikolojik destek almak için çalışmalar başlattık.” diye konuştu.

Öğretmenin sınıfta devleti temsil ettiğini ifade eden Öztürk, “Saldırı başbakana, cumhurbaşkanına yapılmıştır.” şeklinde konuştu.